webmaster
 
Cevapla
14-10-2009 13:26:34
 

Disc yazmaya karşı korumalı Hatası

Selam arkadaşlar bugün telefon kullananların hafıza kartlarına hiçbirşey atmamalarını ele alacağız..
İlk önce Nelerde sorunlar çıkıyor onu ele alalım..
Hafıza kartı normal telde çalışır durumda fakat pcye takdığımızda içine ne şarkı atabiliyoruz, ne mp3 nede baksa bir şey yani bilgi yükleyemiyoruz.(Vidicat.Net ) Fakat hafıza kartından bilgileri alıp bilgisayarımıza atabiliyoruz.. Hafıza kartına yüklemek istediğimiz anda karşımıza şu şekilde uyarı geliyor..

Disc yazmaya karşı korumalı.
Korumayı kaldırın veya başka bir disc kullanın..
Evet genelde bu hatayı alırız.. Peki neden bu hata Sebebi gayet basit.. Aslında tek hatadan dolayı suçlamak suçtur.. Çünkü birçok sebebten dolayı bu hatayı verebilir..
Bu hataları ve çözümleri yazalım şimdide:
1. Hafıza kartınızdaki Lock kısmı etkin durumda olabilir..
Çözüm: Bunu pasif hale getirip tekrar deneyin..
2. Bilgisayarınızdaki Herhangi bir program bu diski engellemiş olabilir.. ( Örneğin pcnize hakim olan anti-virüs programları..)
Çözüm: Bu bilgi ile kesin çözüme ulaşılabilir arkadaşlar.. Eğer pcnizde antivirüs programı mevcut ise bu antivirüs programını devre dışı bırakıp öyle işlemyapmayı deneyin, % 80 sorun ortadan kalkacaktır.. Anti virüs değilde Herhangi bir baksa programda bu Disce işlem yapmamızı engelleyebilir.. Bu nedenle Pc’ye hakim olan programları etkin dışı yapıp tekrar deneyerek olumlu sonuca ulaşabilirsiniz….
3. Sorun hafıza kartınızdada kaynaklanabilir..
Çözüm: Telefonunuzu telefonunuzda biçimlendirip. Pc’ye tekrar takıp bilgi atmayı denerseniz Sorun ortadan kalkacaktır.. ( biçimlendirmeden önce hafıza kartını pcye takıp yedekleme yapabilirsiniz. Bilgi yükleyemiyoruz sadece bilgi alabiliriz Telefon hafızasından )
4.Kart okuyucunuz bozulmuş veya işlem göremez halde olabilir..
Çözüm: kart okuyucunuz yani pcye bağlantı yaptığınız bölümün bağlantı noktaları arasında değmeme veya iletmeme gibi durumlar olabilir.. Bu durumda kart okuyucunun içini yani hafıza kartının temas ettiği yerleri dikkatlice temizlemenizi öneririm.. Buda çare etmezse başka bir kart okuyucu ile dosya bilgi aktarımı deneyin…
5. Halamı Sorun devam ediyor..
Çözüm: Hafıza Kartını alıp teknik servise götürün veya en kısa yoldan hafıza kartınızla vedalaşın.
Umarım Sorununuz hal olmuştur.. 5. Maddeye gelmeden inşallah çözersiniz arkadaşlar..
Saygılarımla…
Kaynak:

Bir önceki yazı Samsung U600 Tüm Kodları hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Disc yazmaya karşı korumalı Hatası" konusu hakkında etiketler
305 aktaramiyorum aldim atarken baska bicimlendirecegim bicimlendirme bilgisayarda bilgisayardan bir bisey calisiyo card care cep cozme cozum cozumu demek deneyin devre disc disi disk diske diyo diyor dosya duzeltme engelledi flash geliyo geliyor hack hafiza hata hatasi hatasinin istiyor jarsi kald kaldirin kaldirip kaldirma kapali kardinda karsi karsinda kart karti kartim kartima kartina kartinin kesin koruma korumali korumalidir korumaliysa korumas korumasi korumasini korumayi korumli kotumali kullanin lock mp3 muzik nasil nedemek neden okuyucu okuyucudaki program programi reader readerveri resimli rma sarki sonuc sorunu takin telde telden tele telefon telefonda telefonuma telefonun tlf uyari uyarisi veriyor yaparken yazilima yazma yazmaya yeniden yuklenir

Samsung U600 Tüm Kodları Önceki | Sonraki Wolfram Alpha yeni bir platforma adım atıyor
Saat: 19:09 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik