webmaster
 
›
Konu Kilitli
02-07-2008 23:00:02
 

Yandeks Arama Motoru

Borsaya girmeye hazırlanan Rusya arama motoru Yandeks'in değerinin şimdiden 5 milyar doları bulduğu kaydediliyor.

Vedomosti gazetesinin Yandeks şirketine yakın olan kaynaklarına dayanarak yaptığı haberde web-portal için 5 milyar dolar fiyatın öngörüldüğünü yazdı. Haberde, "Yatırım bankaların biçtiği fiyat mevcut. Bu fiyat sürekli 5 milyar dolar dolayında dile getiriliyor. Ancak asıl fiyat Yandeks şirketi tarafından Eylül ayından önce söylenmeyecek. Ön fiyat şirketin o zamanki finansal gidişatına ve piyasa potansiyeline göre belirlenecek. Ayrıca fiyatın ABD'nin Google ile Çin'in Baidu arama motorlarının borsa dinamiklerine göre de değişebilir." şeklinde açıklamalara yer verildi.

Yandeks'in ilk aşamada 1,5-2 milyar dolar arasında hisse satışı yapması bekleniyor. Morgan Stanley, Deutsche Bank ve "Ronessans kapital" organizatörler arasında yer alıyor. 2007'nın sonunda Vedomasti gazetesinde açıklamalarda bulunan Yandeks Genel Müdürü Arkadiy Voloj borsaya girmeyi şirketin gelişme aracı olarak gördüklerini açıklamıştı.

Vedomosti'ye göre İngilizce dışındaki arama motorları arasında Çin'in Baidu arama motorundan sonra Yandeks popülarite olarak ikinci sırada yer alıyor. ABD'nin analitik şirketi ComScore'un verilerine göre Şubat ayında Yandeks Avrupa'da üçüncü sıradaydı. Internet sayfaları bilgisini sunan Alexa.com sayfasına göre ise Rusya'da en çok kullanılan arama motoru ve kullanım trafiği açısından Vkontakte.Ru ve Mail.Ru'nun ardından da üçüncü sırada yer alıyor.

Bir önceki yazı Yandex’i Tanıyalım! hakkında bilgi vermektedir.

02-07-2008 23:58:20
kadınca
 
kaynağımız hani

03-07-2008 13:42:56
 
konu yabancı bir siteden alıntıdır..

24-03-2012 19:54:22
 
yandeks rus arama motoru demek ilginçmiş.. ancak google a rakip olamaz bence ..

03-10-2012 12:32:32
 
Herhangi bir program indiriyorsunuz yandex'i sokuşturuyorlar içine. Yok toolbar bilmemne. Program indirirken dikkatli olun arkadaşlar.

Konu Kilitli

"Yandeks Arama Motoru" konusu hakkında etiketler
20yandeks 2Cyandeks 2eyandeks 31516 ana andeks arama aramamotoru arame arma com cubugu degistirme deks deutsche diger firmasi gyandex haber htm ing kaydi kayit kullan kullanan kullanilir kullanma motari motor motorlari motoro motoru mototru moturu mozilla nasil nasildir osym ozel rusya sayfa sayfasini trafik turk turki turkiye tyandeks ucretsiz uye vandex vuutnl www yadeks yadekxs yadexs yakindeks yan yandaks yandecs yandedeks yandeeks yandegs yandek yandeka yandekds yandekes yandeks yandeksaramamotoru yandekscom yandeksd yandekss yandekst yandekstr yandekswebmasters yandekx YANDEMS yandenks yandes yandesk yandesks yandesw yandets yandex yandexs yandics yandoks yaneks yanex yanneks yanteks yantex Yantexs yap yardeks yardex yee yendeks yeni yondeks yondex yukle

Yandex’i Tanıyalım! Önceki | Sonraki Yandex Seo
Saat: 11:43 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik