webmaster
 
Cevapla
18-12-2007 00:10:11
kadınca
 

Hazırda bekleme nedir?

Hazırda bekleme nedir?
Hazırda bekleme açık belgelerinizi ve programlarınızı sabit diskinize kaydeden ve ardından bilgisayarınızı kapatan bir güç koruma durumudur. Bilgisayarı yeniden kullanmaya hazır olduğunuzda, bilgisayar birkaç saniye içerisinde hazırda bekleme modundan çıkar ve kaydedilmiş olan tüm açık programlarınızı ve belgelerinizi geri yükler. Windows'un kullandığı tüm güç koruma durumları arasında en az güç kullanan hazırda beklemedir.

Uyku modundan farklı olarak bir mobil bilgisayardaki hazırda bekleme modu, açık belgelerinizi ve programlarınızı kaydetmek için güç gerektirmez. Uyku modunun devam edebilmesi için az miktarda güç gerekli olduğundan, Windows pil gücü tasarrufuna yardımcı olmak amacıyla uzun bir süre sonra mobil bilgisayarı otomatik olarak hazırda bekleme moduna geçirir.

Bir mobil bilgisayardaki hazırda bekleme, açık belgelerinizi ve programlarınızı kaydetmek için güç gerektirmediğinden, pil şarjı ciddi boyutlarda azaldığında Windows mobil bilgisayarı otomatik olarak hazırda bekleme moduna sokar.

Bir mobil bilgisayarda hazırda bekleme modunu, mobil bilgisayarınızı uzun bir süre kullanmayacağınızı ve bu süre boyunca pilinizi değiştirme fırsatınız olmayacağını bildiğinizde kullanmalısınız.

Bir önceki yazı Uyku modu nedir? hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Hazırda bekleme nedir?" konusu hakkında etiketler
acik acil anlama anlami batarya bekleme beklemede beklemek beklemesi beklet bekletme bekletmek bilgisayar bilgisayarda bilgisayari bilgisayarim bilgisayarin degil degistirmek demek demektir gelir hazir hazirda klet modu modunda neden nedir noktasi otomatik pcde pil sarj sifre sistem suresini uyku video windows

Uyku modu nedir? Önceki | Sonraki Başlat menüsünde Güç düğmesini tıklattığımda ne olur?
Saat: 15:58 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik