webmaster
 
Konu Kilitli
21-11-2011 10:44:19
 

Tarayıcılar Ne İşe Yarar

Dönem ödevi ve tezlerinizi yakışıklı ve zahmetsiz hazırlamanızı sağlar. Kitaplardaki yırtmaya kıyamayacağınız resim ve grafikleri tarayıp yazınızı bu çizimleri çevreleyecek şekilde düzenleyebildiğiniz gibi, "Şekil 1'de görüleceği üzere" demenin o dayanılmaz zevkini yaşarsınız.

Optik Karakter Tanıma yazılımlarını kullanarak mevcut doküman ve yazılarınızı bilgisayar ortamına geçirirsiniz. Biraz ileride bahsedeceğim üzere bir de otomatik kağıt besleme ünitesi takarak bürodaki kağıt cehenneminden kurtulabilirsiniz.
Yazıcınız varsa hele bir de fotoğraf kalitesinde baskı yapabiliyorsa renkli fotokopi makinası olarak gayet güzel kullanılabilir. Artık çoğu tarayıcı doğrudan tarayıp yazıcıya yollayan hatta fotokopi makinalarındaki gibi koyuluk açıklık ayarı yaptıran fotokopi yazılımlarıyla beraber geliyor. Hatta daha da yaratıcı iseniz ve yazıcınız şu ütü ile tişörte baskı çıkartan etiketlere baskıyı destekliyorsa bir yerde gördüğünüz bir grafiği tişörtünüze bile basabilirsiniz.
Bir faks modeminiz varsa yine bazı tarayıcılar ile gelen tek tıklamayla veya tuşla otomatik faks cihazı olarak bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Kabul ediyorum ki, koca bir fotoğraf albümünün sayfalarını çevirip anıları tazelemek veya sevgilinize 5640 tane resim gösterip baymak çok daha anlamlı gelecektir. Ancak sayısal fotoğraf makineleri megapixel sınırını aştı ve hiç fena sonuçlar vermiyorlar. Bozulmayan, kaybolmayan bir medyadan fotoğrafları basmakta artık zor değil. Bilgisayarda resimleri kategorilerine göre ayırıp bir TV çıkış kablosu ile TV'den arkadaşlarınızı topluca baymak artık daha kolay. Ya eski güzelim fotoğraflar. Hatta bir şeffaf baskı adaptörü ile - ki yine ileride bahsedeceğim - banyo edilmiş negatiflerinizden daha güzel sonuç bile almak mümkün. Hatta "Abi o resim yanık çıktı, basmadım" dedikleri fotoğrafları bile gayet güzel bilgisayar ortamına aktarabildiğim oldu.

Bir önceki yazı Serial ATA Nedir hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Tarayıcılar Ne İşe Yarar" konusu hakkında etiketler
20tarayicilar abi anlama besleme beslemeli bilgisayar bilgisayara bilgisayarda bir browser browserlar buroda cihazi ciziciler demek dokuman donanim driver eise eski facebook faks fax fotograf fotokopi gelir gonderilir grafik grafikler ile intertarayicilari ise isi kagit kagittaki kitaplardaki lar makinasi makinasindan makinbasi makinesi nasil nedir negatifleriniz nei neler neye odev odevi online otomatik ozetini pcde renkli resim sayfa scanner sistem tab tarama tarar taratmak tarayici tarayicidan tarayicilar tarayicilarda tarayicilari tarayicinin tarayicisi tarayiici tekli turuyici web wep yapar yara yarar yararr yararrr yariyor yaz yazici yazicida yazicidaki yazicilarda yazicilardaki yazicinin yaziciyi yaziyi yazizci

Serial ATA Nedir Önceki | Sonraki Tarayıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Saat: 01:33 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik