webmaster
 
Cevapla
03-03-2012 21:38:05
 

Herkese Açık Arama Kaydı Nedir?

Facebook, arkadaşlarınızın Google veya Bing gibi herkese açık arama motorlarını kullanarak sizi bulabilmelerini sağlamak için 2007'de herkese açık arama kayıtlarını yarattı.

Herkese açık arama kaydınız adınızı, profil resminizi, cinsiyetinizi ve ağlarınızı içerir; bu temel bilgiler her zaman herkese açıktır. Ayrıca arkadaş listenizi ve beğendiklerinizi, hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı da içerir (bu bilgilerin görünürlüğünü sınırlamak için, Gizlilik Ayarlarınızın "Facebook'ta Bağlantı Kurma" kısmındaki ayarları değiştirin). Sitedeki açık bir forumda herhangi bir şey paylaşırsanız (örneğin: herkese açık sayfalarda, açık gruplarda veya Yardım Merkezi'nin "Kullanıcılardan Gelen Sorular ve Yanıtlar" kısmındaki gönderiler ve yorumlar), bu gönderi, arama motorlarında da görünebilir.

Herkese açık arama kaydınızın önizlemesini görmek veya bilgilerinizi herkese açık arama sonuçlarından gizlemek için:
  1. > Uygulamalar ve İnternet Siteleri > Ayarları Düzenle kısmına gidin.
  2. Herkese Açık Arama kısmına gidin ve Ayarları Düzenle'ye tıklayın.
Lütfen unutmayın: "Herkese açık aramayı etkinleştir" kutusunun işaretini kaldırırsanız, henüz Facebook'ta olmayan arkadaşlarınız sizi bulamaz.


Cevapla

"Herkese Açık Arama Kaydı Nedir?" konusu hakkında etiketler
acik acil arama aramak aramayi arkadas begen bulamamak deki demek etkinlestirme face facebook facebookda facebookta facebooktaki facede facedeki fotograflari gizleme gunlugu herkese kaydi Kaydinda kayiti kayitlari kayitlarini kismi kutun nasil neden nedir olmasi olur sadece sifre sil SILINIMI sitede sitelerde sitelerinde sitenin taki yalnizca yazar

Herkese Açık Arama Kaydımın Nasıl Göründüğünü Nereden öğrenebilirim? Önceki | Sonraki Paylaştığım Herhangi Bir şeyi Diğer Kişiler De Arayıp Görebilir Mi?
Saat: 08:52 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik