webmaster
 
Cevapla
10-03-2012 15:38:05
 

Etiketleme Nedir ve Nasıl çalışır?

Etiketler durum güncellemeleri ve fotoğraflar gibi paylaştığınız şeylerde bir kişiye, sayfaya veya yere bağlantı verir. Örneğin, bir fotoğrafta kimlerin olduğunu söylemek için fotoğrafı veya bir şeyi kiminle yaptığınızı söylemek için bir durum güncellemesini etiketleyebilirsiniz. Gönderilerinizde kişileri, sayfaları ve yerleri etiketlediğinizde, başkalarını kiminle birlikte olduğunuzdan, ne düşündüğünüzden ve nerede olduğundan haberdar etmiş olursunuz.

Birini etiketlediğinizde, bu o kişiye bildirilir. Ayrıca, siz veya bir arkadaşınız sizin gönderinizde birisini etiketlediğinde ve gönderi Arkadaşlar veya daha geniş bir hedef kitleye sahipse, gönderiyi seçtiğiniz hedef kitlenin yanı sıra etiketlenen kişilerin arkadaşları da görebilir.

Birisi bir gönderide sizi etiketlediğinde, arkadaşlarınız Facebook'ta etiketlenmiş olduğunuzu görebilir. Etiketlenen gönderi ayrıca profilinizde (zaman tünelinizde) görüntülenir. İsterseniz, her bir etiketlenen gönderiyi Profilinizde (Zaman tünelinizde) görünmeden önce incelemek veya Duvarınızda (zaman tünelinizde) etiketlendiğiniz gönderileri bazı kişilerin görmesini engellemek için Profil (Zaman Tüneli) Onayı'nı açabilirsiniz.

Bir önceki yazı Reşit Olmayanlar Için Gizlilik Nasıl çalışır? hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Etiketleme Nedir ve Nasıl çalışır?" konusu hakkında etiketler
adini adres anlam anlama anlami arkadaslarin baglantiya bekliyor bir bulurum calisir calisirr calisiyor degistirme demek demektir durum duruma ediyor eti face facebok facebook facebookda facebookta facede fake fesbukta feyste foto fotoda fotograf fotografi fotograflari gelir geliyor gonderi gonderide gonderilerde gonderiye guncelleme guncellemeleri guncellemesi hangi ifade ise ketlemek ketlendi ketler kisi kisileri kisinin kisiyi ledi ledigin ledirme lem leme lemek lemesi lendi lendigim lenen lenince lenir lenme lenmek lenmesi ler leyemiyorum nasil nasill nedemek nedemk neden nedi nedir neler nerde nerede nerededir nesil oldugunu olmuyor oluyor ornekleri paylastigim paylastigin paylastiginiz redi resim resmi sosyal taglemek videoda videolarda videoyu yapilie yarar yariyor yerlerde

Reşit Olmayanlar Için Gizlilik Nasıl çalışır? Önceki | Sonraki Bir Etiketi Nasıl Kaldırırım?
Saat: 20:39 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik