webmaster
 
Konu Kilitli
02-02-2012 22:40:09
 

Facebook'ta Sayfa Düzenlemek - FBML Kodları Eklemek - Statik FBML Kodları

SizinLe PayLaşmak İstedim.Tekrardan karışınızdayım! Sizleri seviyorum Webmastersitesi Halkı

Şimdide oluşturduğumuz sayfada FBML kodlarını nereye nasıl uygulayacagımızı anlatacağım. FBML kodları nedir derseniz kabaca anlatmak geregirse hani sayfalarda " Hoşgeldiniz Yöneticiler Admine Mesaj At vs vs." gibi düzenlemelerdir. Sizde sayfanızda bunları kullanacbileceksiniz. Tabiki bu konuyu okuduktan sonra Şimdi anlatıma geçelim artık..

İlk önce sayfamızın profil resmi altında bulunan " Sayfa'yı Düzenle " seçeneğine basıyoruz.
Sayfayı düzenle seçeneginde aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Oradan altını çizdiğim seçenek olan " Uygulamalar " a basın. Diger seçenekleride yeri gelmişken açıklayalım bari üstü kapalı bir şekilde Yazılanlardan da anladıgınız gibi İzinleri Yönet Profil Resmi vs. ayarlamaları buradan yapılıyor. Onları anlatıma ihtiyaç duymadan yapabileceğinize inanıyorum. Fakat takıldığınız noktada bu bölüme konu açarsanız yardımcı oluruz
Açılan sayfada sayfaya yüklediğiniz ve yüklü olan uygulamaları görebilir ve buradan düzenleyebilirsiniz. Nasıl düzenleneceğini anlatacağım birazdan Beğeneceğin Uygulamalardan " Statik FBML " yazan bölümün en sağında olan " Uygulama Ekle " seçnegine basıp uygulamayı sayfamıza ekliyoruz..Uygulamayı sayfamıza ekledikten sonra üstte " FBML 1 " adında bir uygulama bölümü oluşacak. İşte FBML kodlarını bunun içine yazacağız. FBML 1 bölümünde resimde de altını çizdim " Uygulamaya Git " seçeneğine bastıgımızda kodları yazacağımız bölüm çıkacaktır. " Ayarları Düzenle " seçeneğinde ise profilimizdeki Fotoğraflar Videolar gibi sekme oluşturabiliriz. Sekme oluşurmazsak Kutular sekmesi otomatik oluşur ve onun içinde görürsünüz kodlarımızla yaptıklarımızı..
Aşağıdaki resimde " Uygulamaya Git " seçeneğine bastıktan sonra karşımıza çıkan pencere var. Burada " Kutu Başlığı " bölümüne sekme başlığımızı yazıyoruz. Mesela HOŞGELDİNİZ - YÖNETİCİLER vs. bu size kalmış aklınızdakini yazın. Altındaki büyük boşluğa " FBML: " yazan boşluğa ise kodlarımızı ekliyoruz. Eklenecek en güzel kodları ben bu bölümde paylaşacağım zaten takip ederseniz kendinize güzel bir sayfa oluşturabilirsiniz. Herşey bittikten sonra " Değişiklikleri Kaydet " butonuna basıyoruz ve işimiz bitiyor..

Bu arada altta " Sayfanızda şu anda FBML kutuları bulunuyor: " yazısı var. Onu niye yuvarlak içine aldın diye soracaksınız onuda açıklayayım hemen. Diyelim sayfanızda HOŞGELDİNİZ diye bir sekme oluşturdunuz. Bundan bağımsız başka bir sekme daha oluşturmak istiyorsunuz yan yana olacak şekilde işte o zaman " Bir FBML kutusu daha ekle " seçeneğine basıyoruz ve en baştaki " Uygulamalar " kısmına gidiyoruz. Orada " FBML 1 " şeklinde yeni bir tane oluşacaktır. Bazen içinde yazılar oluyor ama siz onları silip yeni kodları yazabilirsiniz.
Sayfamıza sekmeyi başarılı bir şekilde ekledik. Kendinizde biraz kurcalarsanız bu işi kavrarsınız. Zor bir tarafı yok çok basit aslında başarabilirsiniz ben inanıyorum sizlere. Herhangi bir sorunda bu bölümde konu açarsanız yardımcı olabilirim.

Bu arada unutmadan arada atladım onu sonra anlatırım diye akıllarda soru işaretleri kalarak konudan ayrılmayın..

Aşağıdaki resim yukarıdan tanıdık gelebilir. Sayfamızı sekme olarak eklemek istiyorsak oluşturduğumuz veya var olan FBML'nin " Ayarları Düzenle " seçeneğine basıyoruz. Karşımıza alttaki gibi bir pencere çıkacaktır. Orada " Sekme: Eklendi(kaldır) " deki " kaldır " yazısına bakınız. seçeneğine basarsanız sekme olarak degilde " Kutular " sekmesinde görürsünüz. Buna dikkat edinBir önceki yazı Abone Kasma . hakkında bilgi vermektedir.

02-02-2012 22:44:27
 
Yararlı Ve Güzel Bir Konu Açmışsın Teşekkürler

02-02-2012 22:48:18
 
Alıntı:
Yararlı Ve Güzel Bir Konu Açmışsın Teşekkürler
Saol Hocam Kısa Bi yanlış Yaptım Onu Düzeltiyorum

02-02-2012 23:00:08
 
Paylaşım İçin Teşekkürler.

02-02-2012 23:02:45
 
Alıntı:
Paylaşım İçin Teşekkürler.
Yardımcı OLabildiysem Ne Mutlu.Yapamıyan OLursa Pm Bırakması YeterLi.

02-02-2012 23:05:38
 
Yararlı sağolun

02-02-2012 23:07:27
 
Yaralı Bir Konu Paylaşmışsın.Teşekkürler.

02-02-2012 23:07:50
 
Alıntı:
Yararlı sağolun
SaoL Kardeşimmm

Ekledi:
Alıntı:
Yaralı Bir Konu Paylaşmışsın.Teşekkürler.
Kimse PayLaşmıyor Ben PayLaşayım Dedim.Konu SabitLenirse İyi OLur.)

03-02-2012 09:53:53
 
Deniyen Yokmu

13-02-2012 08:19:22
 
teşekkür ederim...

13-02-2012 08:36:28
 
Alıntı:
teşekkür ederim...
Nedemek Hocam

Konu Kilitli

"Facebook'ta Sayfa Düzenlemek - FBML Kodları Eklemek - Statik FBML Kodları" konusu hakkında etiketler
2012 admine almak arsivi artik ayarlari begeniyorum benzer birden bolum bolumu bolumune book butonu cikmiyor cok duzenle duzenlem duzenleme duzenlemek duzenleyip ekle ekleme eklemek eklenir ekliyoruz face facebok faceboo facebook facebooka facebookta faceboook fblm fbml fmbl gerekli gif gifleri git grup guzel hosgeldin hosgeldiniz html icin ile isareti isveren isverenler kismi kod kodla kodlar kodlari kodlarini kodu kodunu koymak kutsu kutusu ler linki mesaj nasil nedir nerde nerede neresi nereye paylasma profil profiline sayfa sayfada sayfadaki sayfalara sayfama sayfamiza sayfana sayfasi sayfasina sayfaya sayfayi sekmeleri site siteleri siteye static statick statik tab tum ucretsiz uygulama uygulamalari uygulamasi uygulamasini yazisi yeni yok yorum

Abone Kasma . Önceki | Sonraki Satılık Fake Profiller / Toplamda 12K
Saat: 08:54 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik