webmaster
 
Konu Kilitli
04-04-2012 13:19:57
 

Facebook Hesap Doğrulama

Birçok kişi aslında son günlerde facebook hesap doğrulama ile ilgili problem yaşıyor. Pek bahsedilmesede birçok kullanıcının hesabını doğrulayamadığı için profillerine giremiyorlar.

Peki Facebook neden hesap doğrulama ister
Genelde hesap profilinizde çok fazla paylaşım, yorum, tanımadığınız arkadaşları ekleme gibi aktiviteler facebook tarafında hesabınızın bu hesaba ait olmayan kişi tarafından kullanıldığı izlenimi verir. Bir bakıma spam hesap olarak algılar ve karşıdaki kişinin ya hesabına hakim olmasını yada bir telefon ile hesabın kendisine ait olduğunu kanıtlamasını ister.

Facebook Hesap Doğrulama Seçenekleri
Hesap doğrulama için iki seçenek vardır. Birincisi hesabınızdaki arkadaşları tanıyarak hesap doğrulama. İkincisi telefon ile hesap doğrulama.

1- Arkadaşlarınızın Yüzlerini Tanıyarak Hesap Doğrulama
Giriş yaptığınızda facebook yaklaşık 10 adet kişinin resmini ekrana getirir ve alttaki seçeneklerden bu kişilerin isimlerini bulmanızı ister. İki adet resim atlama sanşınız vardır. Ve bu işlemin süre kısıtlaması vardır. 2 dakikayı geçirmeniz durumunda kişileri doğru bilsenizde hesabınız doğrulanmaz.

2- Telefon ile Hesap Doğrulama (Facebook telefon onayı)
Sizden facebook daha önce facebook üzerinde kullanılmamış bir telefon numarası ister. Telefon numaranızı ülke kodunu yazarak gönderirsiniz ve sizden telefona gelen doğrulama kodunu ekrana yazmanızı ister. Ama bir türlü doğrulama kodu yani telefon onay kodu gelmez. 1 gün 2 gün farketmez. Bilinmesi gereken birşey vardır. Facebook Turkcell Hatlarına doğrulama kodu şu anda gönderemiyor. Yani Facebook telefon numarası sorunu var Sanırım servis sağlayıcılarda problem var. Şu an sadece Vodafone, Avea Hatlarına bu kod geliyor. Bu sebeple acil hesabınızı açmanız gerekiyorsa bir Vodafone veya Avea hattı bulun.

Fake Facebook Hesaplarında Doğrulama Nasıl Yapılır
Sahte oluşturulmuş facebook hesaplarında belkide telefon numarası vermek istemeyebilirsiniz veya telefon numaranızı asıl hesabınızda kullanmış olabilirsiniz. Bu durumda arkadaşlarını tanıyarak hesap doğrulama seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Peki tanımadığınız kişilerin yüzlerini nasıl tanıyacaksınız. Bunu facebook hesabınızda tanıttığınız mail adresine girip arkadaşlık isteği kabul edilen kişilerin bildirim mailinde kişilerin profil resimleri bulunmaktadır. Buradan facebook testindeki seçeneklerden mail araması yaparak kişilerin yüz resimlerini doğru bir şekilde tespit edebilirsiniz. Yalnız facebook hesap doğrulama testinin yaklaşık 2 dakika ile sınırlı olduğunu unutmayın. O yüzden bu işlemi hızlı bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Facebook Neden Hesap Doğrulama İster
Belki dikkat etmemişsinizdir ama yorumlar eklerken paylaşım yaparken size görsel olarak bir kodu onaylamanızı ister. Hani şu zor okunan güvenlik kodları gibi. Bu onay kodları kısa zamanda çok paylaşım veya yorum girdiğinizde sizin bir kişi olduğunuzu doğrulamak içindir. Sanal programlar ile otomatik profil yönetimine engel olmak içindir. Bu sebeple size sorulan bu güvenlik kodlarını yanlış girmeyin. Sanırım 4 defa yanlış girdiğinizde sizden hesap doğrulama istiyor.

Tüm hesap alma yöntemlerini denediyseniz ve hesabınızı geri alamadıysanız.
Artık facebook açıklarını girme vaktiniz geldi demektir. Peki bu açıklar nedir diye sorarsanız. Başkalarının hesaplarını ele geçirmek için kullanılan yöntemler de diyebiliriz. İlk önce hesabınızın aynı isminde yeni bir hesap oluşturun. Mesela Hesap adınız “Adınız Soyadınız” şeklinde ise aynı isimde hesap oluşturun. Hatta 2-3 hesap oluşturun. Daha sonra hesabınızdaki kişilere tabi bu sizin hesabınız olmalı yoksa yaptığınız facebook hesap ele geçirme olur ki bu yasal değildir. Arkadaşlarınıza arkadaşlık isteği gönderin. Belirli sayıda arkadaş ekledikten sonra. İki adet browser açın ve hackleme işlemine devam edebilirsiniz. Bir browserda yeni hesabınızı açın diğerinde ise almak istediğiniz hesapta kafadan bir şifre atarak giriş denemesi yapın. Bu işlem sizi bu hesap sizinmi gibi bir kısma götürecek. Hasabınızı hackleme yönetemini bu makalenin ikinci parçasında yayınlayacağım.

Facebook Hesap Doğrulamayamadıysanız
Tüm işlemleri yaptınız fakat hesabınızı geri alamadıysanız facebook ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Telefon doğrulama, arkadaşlarının yüzlerini tanıyarak doğrulama işlemlerini sürekli yaptıysanız büyük ihtimalla çok fazla deneme yaptığınız için bu seçenekler geçici olarak askıya alınır. Sanırım arkadaşlarının yüzlerini tanıma seçeneği 2-3 saat sonra tekrar aktif oluyor. Çok fazla telefon denemesi yaptıysanız 1-2 günce içinde tekrar deneyebiliyorsanız. Facebook ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.Vodefone Facebook Kısa Mesaj İle Onay Kodu İsteme
Bu seçenek sadece Vodefone için geçerli. O yüzden farklı operatörlerden denemeyin. ”fb yazıp 3223″e gönderdiğinizde de facebook telefon onay kodu geliyor.


04-04-2012 14:15:21
 
Teşekkürler

05-04-2012 12:57:59
 
Teşekkürler.

06-04-2012 00:24:34
 
hmmmmmmmmmmmmm

06-04-2012 19:20:57
 
fake hesap için benden 2 defa hesap dogrulama istedi 1 incisinde dogruladim ve numarayi sildigim içinmi açaba 2 ciye dogrulama istedi bilen varsa yaza bilirmi.

06-04-2012 19:59:42
 
liked win in ws ye girdiğini görünce çok şaşırdım para ödendiği dönemde paramı ödememişti o günden bu güne kin doluyum işlerine geldiği davranan bir uygulama ekibi !! sitelerimde de liked win i çok güzel tanıtıcı yazılar yazdım liked win hakkında

06-04-2012 20:27:18
 
Teşekkürler Çok Yararlı Bir Konu

06-04-2012 21:25:13
 
Güncel Bence Güzel bir yazılım

07-04-2012 18:14:59
 
Faydalı bir makale. Teşekkürler.

10-04-2012 07:59:43
 
Teşekkürler.

20-12-2013 15:31:42
 
peki fotograf tan tanıma için , peki e - ticaret safası olan eklenmiş eklediklerini bilmeyen kişi ne yapacak o kişileri nasıl tanıyacak kaç kere farklı farklı denedik , veya kaç doğru fotograf doğrusu olmalı

Konu Kilitli

"Facebook Hesap Doğrulama" konusu hakkında etiketler
acma ama arkadas arkadaslarini arkadaslarinizin atlama atlamak atlatma avea cep diger diyor dogrulama dogrulamadan dogrulamak dogrulamayi dogrulatma dogrulayin erisim face facebok facebook facebooka facebookta facece facede fake fotograf gecme geldi gelmiyor giris girme gmail guvenlik hasap hatasi hemen hesaba hesabi hesabima hesabini hesabinizi hesap hesaplarda ile islemi isteme istemiyorum ister isterse istiyo kimligi kimligini kimlik kimlikle kodlari kodu kodunu kullan linki maili nasil neden niyee numara numaram numarasi numarasiyla olacak oldugunu oluyo onay onayi onayini onaylama onaylamasini onaylamiyor para resim resimli sahibi secenekleri sifre sorarsa sorun sorunu tanima taniyarak telefon telefonla telefonu telefonunu tlfon vermek yapilir yapiyor yeni yok yollamiyor yukle yuzlerini

Dikkat: Arkadaşlar Mutlaka Okuyun 250 Limitli Beğeni Uygulaması Nadir Çalışanlardan Önceki | Sonraki Facebook 13K Abone + 4.7K Arkadaş Hesap L Sudan Ucuz
Saat: 14:45 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik