webmaster
 
Konu Kilitli
01-08-2011 06:53:37
 

Chrome Teması Nasıl Yapılır - Anlatım.


Anlatım’a başlayalm…
Öncelikle ” ” sayfasına gidip, Tema yapım aracını indiriniz. Ardından chrome new tab’a geçin (Yeni sekme) Sekmede uygulamalar kısmında chrome theme creator var. Tıklayıp açılan pencere’de temanızı yapacağız. Sanıldığı kadar zor değil yani her yeri teker teker yapmıyoruz. 1-2 Yeri resim olarak hazırladıktan sonra diğerleri renklere bakar..

Şimdi Resimleri ne olarak ekleyeceğinize geçelim..
Temanızı yapmak için girdiğiniz theme creator sayfasında bilgileri yaptığım gibi teker teker doldurunuz. Eğer alttaki yazıyı anlamazsanız birde video izleyebilirsiniz.
Theme Name: Temanızın adı
Description: Tema açıklaması
(Ardından tab menüde images bölümüne geçin ve alttaki yerleri doldurun | Resim olarak ekleyeceksiniz)
theme_frame: Temanızın sekme arka planıdır. (Sekme değil, Arka planıdır.)
theme_toolbar: Öndeki sekme ve temanın adres cubugunun rengidir. (Çizgili vs. yapmayınız. Resmi sadece renk olarak yapın.)
theme_tab_background: İkinci sekmenin rengidir. İlk sekmeye benzeyen renkte yaparsanız daha güzel durur..
theme_ntp_background: Burası önemlidir, Temanızın new tab yani başlatma sayfasının arka planıdır. Arka planı cizgili yaparsanız kayma oluşabilir. Tek renk ve ya manzara fotoğrafları eklemenizi öneririm. Ayrıca ” ntp_background_repeat ” yerinde ilk sıradaki ” repeat ” olarak değiştirin. Diğerlerini seçerseniz arka plan kayar. Sadece repeat ‘ı seçin..Devam edelim.
theme_frame_overlay: Bu alanı tavsiyem boş bırakmanızdır.. Temanın sol üst kısmına arka plan eklemenize yarıyor. Ama boş bırakın bence..
theme_ntp_attribution: Temanın yapımcısına ait mini fotoğraf alanıdır. Kücük fotoğraf koyun yada hiç koymayın, size kalmış…


Bunları yaptıktan sonra Colors ve Tins bölümüne geçerek temanızın gerekli renklerini değiştirin. Tema renkleri arasında ” (2)toolbar ” yerini değiştirin. Orası temanızın ileri geri referash bölümüdür. Ama bu size kalmış..
Bu yazıları anlamadıysanız alttaki video’yu izleyerek nasıl yapacağınıza dair kısa bir anlatım izleyebilirsiniz…
[M]http://www.youtube.com/watch?v=1CvI17vQrT8[/M]


Tema’yı nasıl arkadaşlarıma veririm ? / Nasıl Paylaşırım ?
ve temanızı bitirdikten sonra Tab menüde en sonda duran ” Pack ” a tıklayın ve ilk sıradaki ” Pack and install theme ”a tıklayın. Temanız bilgisayara indiriliyor. Alt tarafta çıkan Devam et ve sil’de devam et’e tıklayın ve temanız yüklendi. Temanızı paylaşmak için de ” Pack and download theme ” a tıklayın ve theme.crx adında inen dosyayı sürükleyip masa üstüne atın. Ardından rar, zip vs. herhangi bir dosya halinde ardından hotfile gibi bir siteye upload edin. İsteyen kişilere böyle paylaşabilirsiniz. İndirdiklerinde pack and install gibi onlara da direk inecektir..

Önemli, OKUYUN : Temayı yaptıgınız sekmeyi kapatınca o tema üzerinde tekrar düzenleme yapamazsınız.. Temanın sekmesini kapatmadan ne ekleyecekseniz o anda ekleyin..
Tema hataları: Tema’da image lafı geçen hata görürseniz sorun tema içinde gereğinden büyük resim eklediniz demektir. Fazla büyük resimleri kabul etmiyor. O yüzden resimleri eklerken dikkat edin. Çok fazla büyük olmasın : )


###################
Yukarıyı okumayanlar için hazır linkler .

- -
Hayırlı olsun, temanız artık hazır. Kendi temanızı kullanma vakti! : )

Bir önceki yazı İE 9 A Geçmek üzereyim hakkında bilgi vermektedir.

01-08-2011 07:19:04
 
Güzel paylaşım zamanında yapmıştım.Bilmeyenler için iyi olmuş ama google'ın standart temaları daha güzel kendimce.. Yinede kendi tasarımını yaratmak isteyen arkadaşlar için güzel paylaşım olmuş.+rep teşekkürler.

01-08-2011 07:33:17
 
Alıntı:
Güzel paylaşım zamanında yapmıştım.Bilmeyenler için iyi olmuş ama google'ın standart temaları daha güzel kendimce.. Yinede kendi tasarımını yaratmak isteyen arkadaşlar için güzel paylaşım olmuş.+rep teşekkürler.
Selam

Sitemde Yayınladıgım 4 temayı çok beğendiler. 3-4 kişi nasıl yapıldıgını sordu. Az okunma sayısına rağmen soran olunca bende yazmak istedim..

Rep işime yaramıyor ama yinede teşekkürler

12-08-2011 18:12:57
 
güzel bişey boş zamanımda deniycem

Konu Kilitli

"Chrome Teması Nasıl Yapılır - Anlatım." konusu hakkında etiketler
168270 1CvI17vQrT8 anatim anlatim anlatimi arka arkaplan chorem choreme chorme chorome chrome chromium crom crome crx degistirebilirim degistirme degistirmeli duzenleme face fon fotografini gooogle graffiti grafiti grafitili hangi htm indir istedigin istedin item kendi kendim kendin kisa koym koyma krovaz nasil nasildir nerden new newtab olarak olusturma paylasma plan plani planlari planli rengi renk renklendirilir renkli resim resimleri resimli resmi resmim resmimizi resmini sayfasina sayfasinin sekillendirilir sekma sekme sekmelerde sekmeleri sekmesi sekmeye sil siteyi stedigin tab tablar tema temala temalari temam temani temasi temasina temasini temayi uygulamalari yama yap yapabilirim yaparim yapilan yapilir yapimi yapma yapmak yeni youtube youtubev yukle yukleme

İE 9 A Geçmek üzereyim Önceki | Sonraki Chrome vs Flock
Saat: 15:43 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik