webmaster
 
›
Konu Kilitli
02-01-2008 21:16:58
kadınca
 

Web Geçmişi

Web Geçmişiyle yapabileceğiniz daha pek çok şey var:

Web etkinliğinizi görüntüleyin ve yönetin.
İnternet'te harika bir web sitesi görmüştünüz, ama şimdi o siteyi bulamıyorsunuz, öyle mi? Artık bulabilirsiniz. Web Geçmişiyle, Google aramaları, web sayfaları, resimler, videolar ve haberler dahil olmak üzere ziyaret ettiğiniz sayfaların tam metnini görüntüleyebilir ve bu metinlerde arama yapabilirsiniz. Ayrıca web etkinliğinizi yönetebilir ve web geçmişinizden istediğiniz zaman istediğiniz öğeleri çıkarabilirsiniz.


Sizin için alaka düzeyi ek yüksek olan arama sonuçlarına ulaşın.
Web Geçmişi, Google'da aradıklarınıza ve ziyaret ettiğiniz sitelere bağlı olarak daha kişiselleştirilmiş arama sonuçları getirmeye yardımcı olur. Başlangıçta arama sonuçlarınızda büyük bir fark hissetmeyebilirsiniz, ancak Web Geçmişini kullanırken arama sonuçlarınız gitgide daha iyi hale gelecektir.


Web etkinliğinizdeki ilginç eğilimleri izleyebilirsiniz.
Sık ziyaret ettiğiniz siteler hangileri? Saat 10:00 ile 14:00 arasında kaç arama yaptınız? Web Geçmişi, web etkinliğiniz hakkında size bunlar ve daha başka ilginç eğilimler hakkında bilgi verebilir.

Web geçmişimden öğeleri nasıl kaldırabilirim?Google Hesapları sayfasından "Web Geçmişi" bağlantısını tıkladıktan sonra, "Öğeleri Kaldır"ı tıklayın. Böylece düzenleme moduna geçersiniz ve istemediğiniz tüm öğeleri işaretleyip "Kaldır" düğmesini tıklayarak kaldırabilirsiniz. Ayrıca, tüm web geçmişinizi temizlemek için kullanabileceğiniz bir bağlantı da vardır. Web geçmişinizden veri kaldırmakla ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen Web Geçmişi için Gizlilik Hakkında SSS bölümünü okuyun.

Web geçmişim nasıl depolanır?Web geçmişiniz Google sunucularında depolanır. Böylelikle, web geçmişinizi herhangi bir bilgisayardan görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz sayfalara ilişkin, sayfanın URL'si gibi bilgiler depolarız; ancak hesabınızda sayfanın anlık görüntüsünü saklamayız.

Web Geçmişi için kaydolmadım; neden buna sahibim?Bir Google Hesabı oluşturduğunuzda, Web Geçmişi, Google Takvim, Google Elektronik Tablolar, Google Uyarılar ve iGoogle sayfanız gibi bazı Google hizmetlerine otomatik olarak erişim elde edersiniz. Web Geçmişi hizmetini Google Hesabınızdan silmek isterseniz Google ana sayfasında "Hesabım" bağlantısını tıklayın ve "Hizmetlerim"in yanındaki "Düzenle" düğmesini tıklayın. Ardından "Web Geçmişini Sil"i seçin. "Hesabım" bağlantısını görebilmeniz için Google Hesabınızda oturum açmış olmanız gerekir.

Bir önceki yazı google ile hayatınıza mobil ajanda ekleyin<< hakkında bilgi vermektedir.

02-01-2008 21:19:10
 
ben kapalı tutuyorum

Ama dediğin gibi açık olmasında fayda var

Zaten mail şifremi bilen olmayacağına göre sorun da yok

Teşekkürler bilgi için güzel bir paylaşım

12-01-2008 20:05:40
 
paylaşım için teşekkürler

Konu Kilitli

"Web Geçmişi" konusu hakkında etiketler
arsivde bilgisayar denir dunyasindaki gecmisi gecmisim gecmisini gecmisiniz gun intergecmisi intergecmisine intergecmisini kac kalir nedir neydi sifreleme web webmaster wep

google ile hayatınıza mobil ajanda ekleyin<< Önceki | Sonraki Yönlendirme
Saat: 23:31 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik