webmaster
 
Cevapla
25-11-2011 13:45:48
 

MEB'in Ilköğretim Okullarında Yaptırdığı Anket


Fişleme gibi anket

MEB'in ilköğretim okullarında yaptırdığı anket, fişleme gibi...


MEB, ilköğretim okullarında öğrencilere ve öğretmenlere, ailede konuşulan dilden cezaevinde yatan olup olmadığına, psikolojik sorun bulunup bulunmadığına kadar birçok özel soru soruyor.
Cumhuriyet'in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Aşamalı Devamsızlık Yönetimi (ADEY) kapsamında tüm ilköğretim okullarında gerçekleştirdiği ankette öğrenciler ve veliler hakkında pek çok kişisel ve özel bilgi talep ediliyor. Pedagojik açıdan tartışmalı soruların yer aldığı anketin bir bölümü doğrudan öğrenciler tarafından, bir bölümü öğrenciler ile yaptığı görüşmelerin ardından öğretmenler tarafından yanıtlanıyor.
30 Kasım 2011’e kadar tüm ilköğretim okullarında yapılacak anketteki sorulara veliler tepki gösterirken öğretmenler de anketteki pek çok sorunun öğrencilere yöneltilemeyecek sorular olduğunu belirtiyor. İlköğretim birinci kademeye yönelik anketin düzenlenen “Risk Değerlendirme Formu” adlı ilk bölümünde öğretmenler, öğrencilere “Ailenin sana kötü davrandığını düşündüğün olur mu?”, “Ailen tarafından dışlandığını hisseder misin?”, “Ailen sana önem veriyor mu?” “Fiziksel kavgalar aileniz içinde ne sıklıkta çıkar?”, “Evinizde ne sıklıkta bir küslük veya tartışma yaşanır?” gibi ailenin özel yaşamına ilişkin sorular yöneltiliyor. Öğrencilerin söz konusu soruların tamamına doğrudan yanıt vermesi isteniyor.

Bir önceki yazı Google öğretmenler Günü Logosu hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"MEB'in Ilköğretim Okullarında Yaptırdığı Anket" konusu hakkında etiketler
2011 adlari anket anketi anketin anketiyle anketleri cizelgesi degerlendirme egitim gundemdeki ilk ilkogretim ilkogretimler ilkokul ilkokullara ilkokullarda kazanmak konular konulari meb mebin milli ogrenci ogrenciler ogrencileri ogrencilerine ogretim okul okullari okullarinda ortaokul para sorulari yapilacak yaptirdigi yonelik

Google öğretmenler Günü Logosu Önceki | Sonraki Ekşi Sözlük’ün Hikayesi
Saat: 07:22 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik