webmaster
 
Cevapla
10-06-2011 00:20:45
 

zehirlenmeye karşı alınacak önlemler

Bazı basit tedbirleri almak ve kurallara uymak, tehlikeyi önemli ölçüde azaltabilir.

Havasız yerde kalmayın

Yakıtı ne olursa olsun, bir aletin iyi çalışmaması, karbon ok+sidi oluşturur, özellikle kömürle çalışan ay+gıtlarda buna çok rastlanır. Baca sistemi, yıl+da iki defa kontrol edilmelidir.

Evinizdeki yüksek ve alçaktaki havalan+dırma deliklerini (özellikle banyo ve mutfak+larda) tıkamayın.

Araçların durumunu sık sık kontrol edin. özellikle elastik gaz borularını mümkün ol+dukça sık değiştirin. Asgari iki yılda bir bun+ları değiştirmek şarttır.

Her akşam ve evden uzun bir süre ayrı ka+lacağınız her sefer, gaz sayacını veya bütan gazının tüpünün ağzını kapatın. Küçük ço+cuklarınız varsa, bu kontrolü mutfağı her kul+landıktan sonra yapın.

Ocakları söndürebilecek hava akımlarına dikkat edin. Gaz ocağı veya fırının bulundu+ğu mutfak veya oda kapısını kapatın.

Havagazı tesisatından yararlananlar, her türlü arızada gaz şirketine haber verip, adam çağırmalıdır. Bütan gazı tüpleri kullananlar da, tüpleri mutlaka dışarı yerleştirmelidir.

Havagazı tesisatında kendiniz hiçbir deği+şikliğe kalkışmayın. Bütan gazı tüplerini de siz değiştirmeyin.

Bir önceki yazı dis granülomu hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"zehirlenmeye karşı alınacak önlemler" konusu hakkında etiketler
alabiliriz albiliriz alinabilecek alinacak alinir alinmalidir almaliyiz dogalgaz evde gaz gazla hackerlarina ilgili karbonmonoksit karsi karsine komurle kureselisinmanin metin2 onlem onlemler site sonra tedbirler tur yapilmali zehirlenme ZEHIRLENMEDEN zehirlenmelere zehirlenmelerine zehirlenmemek zehirlenmesi zehirlenmesine zehirlenmeye

dis granülomu Önceki | Sonraki gebelikte kan uyuşmazlığı
Saat: 15:03 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik