webmaster
 
Cevapla
25-11-2011 15:39:39
 

Kabızlık Nedir? Kabızlık Nasıl Giderilir?

Bu konumuzda insan sağlığını ve moralini negatif yönde etkileyen bir sorunla alakalı bilgi sunacağız. Su İnsan sağlığı ve yaşamın bir diğer adı gibidir suyu anlatırken ondan beyaz kan diye bahsedilir. Normal bir insanın su tüketiminin günlük yaklaşık olarak bir buçuk litre olması kişiye daha sağlıklı bir yaşam sunar.

Kilolu insanların vücutlarındaki su oranı normal kiloda olanlara göre daha azdır. Kabızlık şikayetlerinden saç, tırnak ve cilt güzelliğine kadar her konuda su ön plandadır Kabızlığın giderilmesi için her ögünden önce bir bardak ve yemeğin hemen ardından iki bardak su içmek kabızlığı önlemede destekleyici bir rol oynar. Sadece kabızlıktamı %100 zayıflamayadada kesin çözümdür.

Kabızlık çekenler için bir tavsiyede pırasa yemeğidir. Sık sık yenilmesi istenen pırasa yemeği bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayacaktır. Ayrıca sinameki çayı da kabızlığa çözüm aramaınzda destekleyici olur. Düzenli aralarla yenilen cennet meyvesi de kabızlık için bir diğer çözüm yoludur. Keçiboynuzu olarak bilinen ve ishale faydalı bilinen keçiboynuz da kabızlık çekenlere önerilen bir diğer meyvedir. Ve tüm bunların ışığında yinede en önemlisi yemek düzeni ve bol su tüketilmesidir.bununda yanında kuzukulağı bitkisi çiğ olarak yenildiğindede faydalıdır.

Bir önceki yazı 25.11.2011 Günlük Gazete Manşetleri hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Kabızlık Nedir? Kabızlık Nasıl Giderilir?" konusu hakkında etiketler
aninda anlami bilgi cekenlere cenmeyvesi cozum giderilir hemen insanda kabizlik kisaca nasi nasil nedir neyle ozet tavsiyeler

25.11.2011 Günlük Gazete Manşetleri Önceki | Sonraki Türkiye Donuyor!
Saat: 18:35 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik