webmaster
 
Cevapla
10-07-2008 12:56:31
 

İl il trafik sigortası ücretleri

İNTERNETHABER

Yeni düzenleme ile artık hasarın az olduğu illerdeki sürücüler daha az zorunlu trafik sigorta ücreti ödeyecek. İstanbul gibi büyükşehirlerde oturanlar ise yandı. İstanbul trafik sigorta ücretinin en yüksek olduğu il oldu.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB), zorunlu trafik sigortasında 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olan tavsiye niteliğindeki prim miktarlarını belirledi. Buna göre hasarın çok olduğu illerdeki poliçe sahipleri daha çok prim ödeyecek.

EN PAHALI KENT İSTANBUL

Özel otoda prim miktarları 46 ilde azalırken 35 ilde arttı. En büyük artış hasarın en çok görüldüğü İstanbul’da oldu. İstanbul'da rakamlar 221 YTL'den başlıyor. Taksiler için ise rakam 300 YTL olarak gösteriliyor.

Kurumun yayınladığı listede bir uyarı var. Bu rakamlar KAR marjı belirlenmemiş hali... Sigorta şirketleri yeni düzenleme çerçevesinde kendi kar marjlarını kendileri belirleyecekler.

EN DÜŞÜK: Bazı kentlerde sigorta ücreti artarken bazılarında da düştü demiştik. En düşük kentler listesinde Sinop, Edirne, Çanakkale, Bingöl gibi iller yer alıyor. Buralardaki sigorta ücreti 100 YTLBir önceki yazı ++++++ın cesaretine bak hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"İl il trafik sigortası ücretleri" konusu hakkında etiketler
2013 araba arac artacak artan artisi artiyor artti bedeli bedelleri buyuk cok dogan dusuk duzenleme endusuk fairway fayat fiyat fiyati fiyatlari FIYATLARIri gor gore gorta gortasi hali ilden ile ili ilk iller illerd illerde illerdeki illere illerin istanbul kadar lari listeleri listesi mecburi model mugla odeyecegim olan oldu oranlari ordu oto pahali parasi sehir sigorta sigortada sigortalari sigortasi sigortsi sigot sigotasi tablo tablosu tablosusu tasit trafi trafik trafiksikortaoldu trfik tum ucret ucreti ucretim ucretleri ucretlerine yatlari yatlaritlari yeni yuksek zam zamlandi zamli zorunlu

++++++ın cesaretine bak Önceki | Sonraki Türk işi bir araba
Saat: 01:31 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik