webmaster
 
Cevapla
17-03-2009 06:48:22
 

100 kalori yakmanın 10 basit yolu...

Bu taktiklere dikkat!


Otomobiller,asansörler, betonlar arasında süren büyük şehir yaşamı, egzersiz için özel zaman ayırmayı gerekli kılıyor. Ancak,yine aynı şehir yaşamı,özellikle çalışanlar için, böylesi bir egzersiz programına düzenli zaman ayırmayı zorlaştırıyor.

• Eğer siz de kapsamlı bir egzersiz programı için zaman ayıramıyorsanız çözümsüz değilsiniz.Sizi forma sokmasını beklediğiniz egzersiz programınızı gün içinde hem de günlük programınızı değiştirmeden küçük bölümler halinde hayata geçirebilirsiniz.Nasıl mı?İşte size küçğk zamanlar ayırarak 100 kalori birden harcayabileceğiniz 10 öneri.
İp atlayın


• Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyunlarındandı ip atlamak.Çocukluğunuza dönmeye ne dersiniz?

• Boş bir zaman aralığında 10 dakika boyunca saniyede iki kez zıplayarak ip atlamanız 100 kalori yakmanıza yetecek.Eğer bunu tek ayakla ya da değişik ip atlama versiyonlarını deneyerek yaparsanız daha kolay ve fazla kalori yakmanız mümkün.


Merdiven çıkın


• Günlük yaşamınızda mutlaka merdiven yerine asansör kullanıyorsunuz. Durun. Sakın asansöre yönelmeyin. Çünkü hızlı bir şekilde 7 dakika boyunca merdiven tırmanarak tam 100 kalori yakabilirsiniz. İnerken asansör kullanmanızda bir sakınca yok; çünkü size getireceği bir yararı da yok.

Koşun


• Evinizin koridorunun uzunluğunu ölçün. Size bir mil yani 1.852 metrelik bir mesafe gerekiyor. Önce koridorunuzu kaç kez kat etmeniz gerektiğini belirleyin. Sonra bu mesafeyi koşarak tamamlamaya çalışın. Bu size 100 kalori yakma olanağı verir. Koşarken kollarınızı sallamanız ise yakılan kalori miktarını artırır.

Bisiklet sürün


• 10 dakika süreyle hızlı bir şekilde bisiklet sürmeniz size 100 kalori yaktırır. Bisikletiniz yoksa yere uzanarak bacaklarınızla pedal çevirme hareketi yapabilirsiniz. Ancak bu yolu deniyorsanız hızınızın çok yüksek olması gerekir.

Tempolu yürüyün


• Yaklaşık 15 dakika tempolu olarak bir mil yani 1.862 metre yürürseniz 100 kalori yakabilirsiniz. Bu size basit görünebilir. Ancak tempolu yürümek ve aynı tempoyu sürdürmek gerekir. Yavaş yürürseniz kalori yakamazsınız.

Yoga yapın


• 25 dakika süresince yapılan yoga hareketleriyle 10 kalori yakmanız mümkün. Bu hareketler için bir yoga DVD'sinden yararlanabilir ya da kitap kullanabilirsiniz. Yoga, hem kalori yakmanıza hem de tüm kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Kaslarınızı geliştirirken dayanıklılığınızı da arttırır.

Jimnastik yapın


• 15 dakika süreyle sanki beden eğitimi dersindeymiş gibi egzersiz yaparsanız 100 kalori harcarsınız. Sözünü ettiğimiz mekik gibi basit hareketler, eğilip kalkmalar, vücut esnetmeler ve benzerleri. Bunlar aynı zamanda çok kalori yaktıran hareketlerdir.

Ağırlık kaldırın


• 35 dakika boyunca 3,5 kilogramlık bir domble,yani ağırlıkla yapacağınız çalışma size 100 kalori yaktırır. Ancak ağırlık kaldırırken belinizin rahat yaslanacağı bir şekilde oturup,belinizi dik tutun. Çünkü ağırlığı vücudunuzla değil kollarınıza vererek çalışmanız gerekiyor.

Bahçe işleri


• Bahçeniz varsa şanslısınız.Hem zevkli zaman geçirmek hem de eğlenmek için bahçe işleri birebir. Çiçeklerin topraklarını havalandırmak, onları sulamak,kurumuş dallarından ayırmak derken yarım saat uçup gider ve siz tam 100 kalori vermiş olursunuz.

Mutfakta yemek yapın


• Dışarıdan sipariş etmek yerine kendi yaratıcılığınızı kullanmanızda da yarar var. Mutfakta geçirdiğiniz bir saat yaklaşık 100 kalori yakmanızı sağlar. Hem de üretici olmanın keyfini yaşayarak. Doğranan soğanlar,sebzeler, tencere ve tavaların kaldırılıp indirilmesi, çıkan bulaşıkların yıkanıp bulaşık makinesine doldurulması,sonra yerlerine yerleştirilmesi... Zevkli ve kalori yakıcı eylemler olarak gösteriliyor.

Bir önceki yazı Topuklu Ayakkabının Zararları ve RealAge Önerileri hakkında bilgi vermektedir.

26-05-2009 11:18:55
 
gerçekten önemli güzel bilgiler paylaşımın için teşekkürler.

12-06-2009 13:17:11
 
yemek yapmasamda dıger hepsını yapıyorum ondan zayıfım oturdugunuz yerde oturmazsanız fazlasıyla kalori yakarsınız

06-02-2010 05:06:32
 
qerektiqinde yaparım

Cevapla

"100 kalori yakmanın 10 basit yolu..." konusu hakkında etiketler
100 adet agirlik asansorde atlama atlamada atlamak ayaklarla basit bes bir calisma cevirme cikanlar cikarken cikip cikma cikmak cikmakla cikmakmi cikmanin cok dakika dakikada dakikalik deyim enip etmek eylem eylemlerin faydalri gider gude gun gunde gunluk guvenilir hangisi harcatir hareket hareketi hayatta her inerken inerler inip inmek ise kac kackalori kadar kalori kaloridir kalorii kaloriler kalorileri kalorilistesi kalorisi kat katti kazancli kazandimi kere kolari kosarak kullanilan lik mediven mekik merdeven merdiv merdiven merdivenden merdiveni merdivenlerden merdivenleri mersiven mutfakda nedr nekadar nerdiven olur pedal saat siteleri sitesi tane tek yakilirr yakmanin yaktiran yaktirir yaktirirr yarar yarim yavas yoksa yolu yurumek zamanli zayiflatir ziplamak ziplamakmi ziplayarak

Topuklu Ayakkabının Zararları ve RealAge Önerileri Önceki | Sonraki Araba seçiminde fikir istiyorum ...
Saat: 15:16 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik