webmaster
 
Cevapla
08-02-2012 23:42:25
 

Erkeklerde Saç Modeli Belirleme

erkeklerde saç modeli - erkeklerde saç modeli nasıl belirlenir - erkeklerde saç modeli belirlerken nelere dikkat etmeliSaç modeli, bir insanın estetik görünümü üzerinde doğrudan etkili olan faktörlerin başında gelmektedir. Saçların görünümü kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de oldukça önemli ve güzel görünümü belirleyen bir etkendir. Bu nedenle erkeklerin kendilerine uygun saç modelini seçmesi ve saçlarını bu şekilde kullanması oldukça büyük bir fark yaratacaktır. Doğru saç modeline sahip bir erkek, estetik açıdan çok daha iyi görünecektir. Erkeklerde doğru saç modelinin belirlenmesinde, birden fazla faktör göz önüne alınmaktadır.

Erkeklerde saç modeli belirlemek için öncelikle kişinin; kafa yapısına, yüz yapısına, saçın yoğunluğuna, bölgesel dökülmelere, alın ve kaş arasındaki mesafeye ve kulak ile boyun arasındaki mesafeye bakılması gerekir. Tüm bu fiziksel özelliklerin değerlendirilmesi, kişiye en fazla yakışacak saç modelinin belirlenmesini sağlar. Görüldüğü üzere erkekler için doğru saç modeli sadece saç tipine göre değil, birçok farklı fiziksel özelliğin değerlendirilmesine göre belirlenmektedir.

Erkekler için en uygun ve güzel görünen saç modelinin belirlenmesinde, kuşkusuz saçın dalgalı, kıvırcık ya da düz yapıda olması da önemlidir. Ayrıca saç tellerinin ince ya da kalın yapıda olması da, kuaförün dikkat etmesi gereken konulardandır. Saç telleri kalın yapıda olan bir erkeğe uygulanan saç kesimi, kişinin günlük hayatında da rahat bir şekilde kullanabileceği bir model olmalıdır. Çoğu kalın saç tipine sahip erkek; kuaförde çok güzel görünen saç modellerini, günlük hayatta saçlarını aynı şekilde yapmak için vakit ayıramamasından dolayı kullanamamaktadır.

Tüm bunların haricinde kıvırcık ve dalgalı saç tipine sahip erkeklere uygun bir model belirlenmesine rağmen bazı durumlarda, saç yapısı bu model için uygun olmadığından kişinin saçları bu şekilde kesilemez. Bu açıdan en şanslı saç tipine sahip olanlar, düz saç tipine sahip erkeklerdir. Düz saçlı erkeklere tüm saç modelleri rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Ayrıca saçlarında dökülme olan erkeklerin saçlarının, bilinen tam aksine kısa bir şekilde kesilmesi gerekmektedir.

Saç dökülmesi olan erkekler genellikle saçlarının belirli bölümlerini uzatarak kel alanı kapatmaya çalışsa da, bu durum hem bu bölgenin hava almaması nedeni ile daha da fazla kelleşmesine hem de estetik açıdan hiç de hoş olmayan bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Kuşkusuz bu durum, biraz da kişinin kendisi ile barışık olmasına da bağlıdır.


24-02-2012 20:22:27
 
kısa saç erkeğe yakışır

12-03-2012 11:53:11
 
Alıntı:
kısa saç erkeğe yakışır
Size Katılıyorum

07-05-2012 11:57:06
 
Benim tercihim kısa saç ama her kafa yapısında kısa saç güzel durmaz.

Cevapla

"Erkeklerde Saç Modeli Belirleme" konusu hakkında etiketler
2012 alin anlasilir bay belirle belirleme belirlemek belirlemeli belirlenir belirlenmelidir belirler bulma buyuk dalgali dikkat duz erkek erkekler erkeklerde erkeklere erkeklerin etmeli etmeliyiz fazla genis gore gunluk guzel icin internetten iyi kafa kafali kafasi kafaya kalin kasa kel keller kellere kesilir kesim kesimi kesiminde kesimleri kesme kisa kisi kisiye kivircik model modeli modeline modelleri modellerini moelleri nasil nelere neye olan olanlar olmali olmaliu olmasi olmayan sac saca saci sacinin saclar saclara saclari saclarinin sacli sei sekilli sekli sekline sik stil stili stilini stilleri surat teli tipi tipine tipleri ucun uygun uzun yakisan yakisir yapilari yapilarina yapisi yapisina yapmali yumusak yuz yuze

Adana'daki 1 Mayıs Kutlamalarında Polis Provokatif Eyleme İzin Vermedi Önceki | Sonraki 28 Şubat Soruşturmasında 11 Tutuklama
Saat: 10:48 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik