webmaster
 
Konu Kilitli
21-11-2007 14:21:40
kadınca
 

Polise internetten ihbar !

Polise internetten ihbar !Artık vatandaşlar görüntülü ve sesli ihbarlarını internetten yollayabilecek..21 Kasım 2007 13:52
--------------------------------------------------------------------------------
Vatandaşlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yenilenen internet sayfası aracılığıyla artık ihbar ve şikayetlerini çektikleri fotoğraf ve görüntülerle de yapabiliyor.

İçeriğine daha kolay ulaşılabilmesi ve daha kaliteli hizmet verilebilmesi amacıyla yenilenen İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün "www.iem.gov.tr" adresli internet sitesinde, ihbar-şikayet bölümü de yeniden tasarlandı.

Daha önce internet üzerinden bu bölüm kullanılarak yazılı olarak yapılabilen, suçlu saydığı birini veya suç saydığı bir olayı yetkili makama gizlice bildirme, ele verme anlamı taşıyan ihbar ile suç sayılan bir fiilden dolayı mağdur olunan bir durumu yetkili makama yazılı ve açık kimlikle birlikte bildirmeyi içeren şikayetler, artık fotoğraf ve görüntülü olarak da polise ulaştırılabiliyor.

Yeni sistemde, ihbar ve şikayetlerle birlikte, bunlarla ilgili jpg, doc, xls, avi ve wma formatlarındaki 2 MB boyutlarına kadar olan dosyalar İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilebiliyor. Sistem böylece, fotoğraf makinesi, cep telefonu ya da kamera ile çekilen ve suç unsuru tespit edilen görüntülerin polise gönderilerek ihbar ve şikayette bulunma imkanı sunuyor.

Emniyet yetkilileri, şu ana kadar bu şekilde bazı ihbarların da alındığını ifade ettiler.

Bu arada, İstanbul polisinin yeni internet sitesinde, Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarınca tespit edilen bazı kaza ve olay görüntüleri de vatandaşlarla paylaşılıyor.

İstanbul'da halen 1325 kamerayla hizmet veren sistemdeki kamera sayısının önümüzdeki dönemde artırılmasının planlanıyor.

Bir önceki yazı Eteği uzun diye kovuldu hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Polise internetten ihbar !" konusu hakkında etiketler
adres hatti ihbar interihbar interile internet internetpolis internetten interpolis interpolisi netten polis polise uzerinden

Eteği uzun diye kovuldu Önceki | Sonraki HSBC +++++cıları hapisten kaçtı !
Saat: 07:52 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik