webmaster
 
Cevapla
14-05-2010 17:33:58
 

Dinlendirici Gözlük Kimlere Gerekir?

Bilinenin aksine dinlendirici gözlük olarak isimlendirilen gözlüklerin tedavi edici özelliği olmadığı gibi dinlendirici yada rahatlatıcı bir özelliği de yoktur.Göz sağlığı normal olan kişilerin herhangi bir gözlük kullanmalarına gerek yoktur.

Gözlüğümü devamlı takmam gerekir mi?

Evet. Devamlı kullanmadığınız takdirde gözlüklere alışmanızda sorunlar olabilir. (Yakın gözlükleriyse sadece yakında kullanılmalıdır)

Göz tembelliği Lazerle tedavi edilebilir mi?

Lazer tedavilerinin göz tembelliğini tedavi edici özelliği yoktur. Bu tedaviyle gözlüğe gerek kalmasa da göz tembelliğine bağlı görme kaybı düzeltilemez.Göz tembelliğinin tedavisi var mı?

On-on iki yaşından küçük çocuklarda düzenli göz muayeneleri, gözlük, kapama gibi bazı tedavilerle göz tembelliği tedavi edilebilir. Kapama tedavisi yapılamayan çocuklarda özel bazı aletlerle tedavi denenebilir. Yaklaşık on üç yaşından sonra göz tembelliğinin hiçbir tedavisi yoktur.

Yüksek numaralı miyoplarda hangi riskler var?

Retina tabakasında incelme, çatlak, yırtık ve dekolman riski yüksek miyoplarda daha fazladır. Bu yüzden düzenli göz muayenesi gereklidir.Başım çok ağrıyor, gözlerimden kaynaklanıyor olabilir mi?

Hipermetrop, astigmat gibi bazı göz bozuklukları baş ağrısına yol açabilir. Aynı şekilde sinüsit, migren gibi birçok hastalığın sebep olduğu baş ağrısı da gözleri etkileyebilir.
Geceleri araba kullanırken gözlerim çok kamaşıyor, neden olabilir?

Gece karanlığında göz bebeklerinin büyüklüğü normalden fazladır. Bu yüzden aşırı olmadıkça kamaşmalar normaldir. Aşırı kamaşmalarsa katarakt başlangıcı ve astigmat gibi hastalıklara bağlı olabilir.

Bir önceki yazı Havalar ısınıyor mantara dikkat hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Dinlendirici Gözlük Kimlere Gerekir?" konusu hakkında etiketler
agriagri agrisi astigmat dilendirici dinlendiri dinlendirici dinlendrici fiyatlari gerekir goz gozde gozlugun gozluk gozlukler gozlukleri gozlukuk gozu gozun icin kimler kimlere MLERI nasil nlendi olmasi ozgi ozkler ozkleri RAHATLACI rahatlatan rahatlatici verilir zaman

Havalar ısınıyor mantara dikkat Önceki | Sonraki Rusya ile vize kalktı
Saat: 23:32 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik