webmaster
 
Cevapla
26-01-2008 03:26:55
 

Sayfanıza kar yağma efekti

Hazır bulacağımız bir snow.js adındaki Javascript dosyasını sayfamıza bağlayarak kar yağma efekti vereceğiz.

Aslında çok sevimli ve güzel bir efekt Kar Yağdırma. Senenin bu döneminde çok sık kullanılır ve bir dönem sitede tutulur.

Yapılması da çok basit: Hazır bir Javascript kodunu sayfanıza bağlamak ve o kod içinde bir görseli (kar.gif gibi) hedeflemek.

Öncelikle yağmasını istediğiniz görseli bir host adresine upload edin.Bunun için eğer gmail hesabınız varsa Google'ın 100 MB ücretsiz hosting verdiği pages.google.com adresini tavsiye edebilirim başlangıç noktasında. Ben de yağacak olan görseli buraya upload ettim.


http://ercanaltug.googlepages.com/snow.gif


Daha sonra bu adresi yağma efektini verecek hazır Javascript dosyanızı Dreamweaver ile açıp aşağıdaki gibi göstermeniz gerekecek. Hazır Javascript dosyalarını internette bir sürü bulabilirsiniz. Benimkini beğenirseniz adresi :En son adımda bu hazır Javascript kodunu sayfanıza bağlamak kaldı. Aslında bu da sanırım en kolay ve keyifli kısmı. Alttaki bağlama kodunu sitenizin head tagleri arasında mümkünse enbaşa ekleyin.src yani source adresinde sizin hazır Javascript kodunu tutan hosting adresi olduğundan emin olun.


< type="text/javascript" src="http://ercanaltug.googlepages.com/snow.js">
< /script>


Ve sayfanızı saklayıp bir önizleyin. Size tavsiyem hazır Javascript örnekleri yüzlerce var internettre arayıp istediğinizi gibi birtanesini sitenize bağlayıp bağlayıp beğenebilirsiniz.

Bir önceki yazı İleri-Geri Tuşları hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Sayfanıza kar yağma efekti" konusu hakkında etiketler
baglama dreamweaver efekti efektler efektleri gif gifi gorsellerde hazir ile intersitesine javascript kar karin karyagma kod kodlari kodu nasil ornekleri sayfaniza sayfasina sayfasinda site sitede sitelerine sitene sitesine siteye snow veren verme web yagdirma yagdirmak yagma yagmasi yagsin yapilir

İleri-Geri Tuşları Önceki | Sonraki Fotoğrafı kodla dalgalandırma
Saat: 00:31 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik