webmaster
 
Cevapla
08-11-2007 22:30:32
kadınca
 

Okula gidemeyen çocuklar için elbirliği

Okula gidemeyen çocuklar için elbirliği

MURADİYE Van / DHAVan'ın Muradiye İlçesi'nde, merkez ve köylerde görev yapan öğretmen ve yöneticiler, okula gidemeyen çocuklara destek için biraraya geldi.

Düzenlenen yemekte, birbirleriyle tanışıp kaynaşan yönetici ve öğretmenler, okula gidemeyen çocuklar konusunda ortak hareket etme kararı aldı. Kaymakam Ömer Sağlam, sorumluluk bilinci içerisinde hareket edilmesi halinde problemin ortadan kalkacağını söyledi. Kaymakam Sağlam, “Çocuklar okula gitmiyorsa, başta aileleri olmak üzere bu hepimizin ayıbıdır. Bu nedenle siz öğretmenlere büyük görevler düşüyor” dedi.
Okul müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı yemekli toplantı Muradiye Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) düzenlendi. İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu’nun da katıldığı yemekte ilçe ve köylerde görev yapan idareci ve öğretmenler tanışıp kaynaşma imkanı buldu. YİBO Müdürü Recep İpek, amaçlarının okula gidemeyen çocuklar için ortak hareket etme kararı almak olduğunu söyledi. İpek, köylerde okula gitmek isteyip de çeşitli nedenlerle bu imkana kavuşamayan çocukların bulunduğunu belirterek, “Okulumuz iki yıl öncesine kadar yanlız erkek öğrencilere eğitim veriyordu. Ama şimdi karma olarak eğitime devam ediyoruz. Bundan sonra köylerde yapılan çalışmalar sırasında bu hususu da ailelere söylemenizi istiyoruz” dedi.
İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam da, okula gidemeyen çocuk kalmaması için öğretmen ve idarecilerin sorumluluk bilinci içinde hareket etmelerini istedi. Kaymakam Sağlam, bu bilinçle hareket edilmesi halinde problemin kısa sürede ortadan kalkacağını belirterek, şunları söyledi:
“Artık ilçemizde okula gidemeyen bir çocuğun kalmasını istemiyorum. Köylere gittiğimde hiç kimse ‘Ben okumak istiyorum. ama imkanım yok’ dememeli. Bu durum, başta aileler olmak üzere hepimizin ayıbıdır. Bu nedenle siz öğretmenlere büyük görevler düşüyor. Öğrenci tespitine çıktığınızda çocuğunu okutmak istemeyen aileleri ikna edici olmaya ısrarlı olun. Biz kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okumak isteyen her öğrenciye okumaları için hiç bir masraftan kaçınmayacağız. Yeter ki bu zamanda okumayan öğrenci kalmasın.”

Bir önceki yazı Türk öğrenci nüfusu İskandinav ülkeleri kadar hakkında bilgi vermektedir.

10-11-2007 18:40:33
 
Düşünceyi geliştirici etkenleri de ön plana çıkarmak lazım..

Cevapla

"Okula gidemeyen çocuklar için elbirliği" konusu hakkında etiketler
ama bilgiler cocuk cocuklar cocuklara cocuklarimiz cocuklarla cocuklarr cocullar demeyen elbirligi gidememek gidemeyen gidemeyenler gidemiyen gitmek gundemdeki hakinda hakkinda isteyen kizlar lgi ogrenciler okula okulla okulu okuyamayan yapilmali yardimci yazilar

Türk öğrenci nüfusu İskandinav ülkeleri kadar Önceki | Sonraki MEB'den e-Mezun projesi
Saat: 00:32 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik