webmaster
 
Cevapla
21-05-2009 10:32:17
 

Yarın vizyonda olacak flimler

(Müzede Bir Gece 2 )
Gösterim tarihi: 22.Mayıs.2009
Yönetmen: Shawn Levy
Oyuncular: Robin Williams , Ben Stiller , Owen Wilson , Amy Adams , Jonah Hill
Dil: İngilizce
Tür: MaceraMacera kaldığı yerden devam ediyor. Bu kez "oyuna" yeni kahramanlar da ekleniyor. Hatta bunlardan biri Atlantik'i tek başına geçen kadın pilot Amelia Earhart.


Konusu
Doğal Tarih Müzesi yenilenmek için kapatılır. Müze içindeki eserler ise meşhur Washington müzesinde devlet tarafından koruma altına alınır. 136 milyon eser ve koleksiyonlar dünyanın en büyük müzesi olan Smithsonian kurumunda sergileniyor.

(Lilli ve Sihirli Kitabı)
Gösterim tarihi: 22.Mayıs.2009
Yönetmen: Stefan Ruzowitzky
Oyuncular: Alina Freund, Ingo Naujoks, Anja Kling, Pilar Bardem
Dil: Almanca
Tür: Komedi, aileKnister'ın Lilly The Witch adlı çok satan romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Stefan Ruzowitzky üstleniyor. Senaryoda ise Ruzowitzky ile birlikte Ralph Martin ve A. Toerkell'in de imzası var.


Konusu
Lilly, 10 yaşında sevimli bir kız çocuğudur. Bir gün okuduğu sihirli kitabın içinden koruyucu bir ejderha çıkıverir. Oldukça sakar olan bu küçük ejderhanın adı Hector’dur. Surulunda ise sihirli bir dünyadan gelen gizli bir cadıdır.

Cadının amacı Lilly’yi kendi varisi olarak hazırlamaktır. Hector’dan da kendisine yardım etmesini ister. Lilly’nin cadılık konusunda kendini ispatlamak için sadece 99 saati vardır. Kendini ispatlamayı başaramazsa bu ünvanı alması mümkün olmayacaktır.

Bu arada sihirli kitap kahramanlarımıza bir sürü heyecan dolu macera vaad etmektedir. Bunlardan biri de şeytani büyücü Hieronymus’un kalkıştığı tehlikeli işlerdir. Hieronymus’un en büyük amacı dünyaya hükmetmektir

(Arkadaşımın Aşkı)
Gösterim tarihi: 22.Mayıs.2009
Yönetmen: Howard Deutch
Oyuncular: Dane Cook, Kate Hudson, Jason Biggs, Lizzy Caplan
Dil: İngilizce
Tür: Romantik komediEn iyi arkadaşınızın sevgilisinden hoşlandığınızı fark etseniz... Ne kadar zor bir durum değil mi. İşte Arkadaşımın Aşkı adlı film bu konuya farklı bir bakış getiriyor.Konusu
Dustin, sonunda hayallerinin aşkını bulmuştur: Güzel, akıllı ve dikbaşlı Alexis. Ama kısa süreli flört döneminden sonra Alexis’in kendisinden uzaklaştığını fark eder. Onu gerçekten kazanabilmek ümidiyle, en iyi arkadaşı Tank’in yardımına başvurur.

Kendisini “geri tepme uzmanı” olarak tanımlayan Tank, kadınları önce baştan çıkartıp sonra adeta delirterek onların en kısa sürede eski sevgililerine dönmelerine neden olmaktadır. Sevgilisi tarafından kenara atılmış erkeklerle sözleşme yapar; onların eski sevgilileriyle ilişki başlatarak o kadınlara hayatlarının en berbat ilişkisini yaşatır.

Ancak planı Alexis üzerinde geri tepen Tank, hayatının en büyük sınavıyla karşı karşıya kalır. Alexis, blöfünü görebilen ilk kızdır. Onun zekası karşısında şaşkına dönen Tank, en iyi arkadaşı Dustin’e duyduğu sadakat ile Alexis’e hissettiği tuhaf çekim duygusu arasında bocalarken iki arada bir derede kalır…

(Hadigari Cumhur)
Gösterim tarihi: 22.Mayıs.2009
Yönetmen: Harun Özakıncı
Oyuncular: Harun Özakıncı, Duygu Urak, Serhat Saylan, Ersin Aycan
Dil: Türkçe
Tür: Komediİşte tam da yaz sezonuna göre keyifli bir gülmece. Harun Özakıncı'nın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve başrollerden birini üstlendiği filmin kadrosunda Serhat Saylan ve Ersin Aycan da var.


Konusu
Bodrumlu Cumhur’un babası tek geçim kaynağı olan mandalina ve zeytin bahçesini Cumhur’a, bataklık olduğu ve işe yaramadığı gerekçesiyle deniz kıyısındaki arsayı da ablası Asiye’ye bırakmıştır. Bodrum’da turizmin patlaması sonucu, Asiye ve kocası Ethem deniz kıyısındaki arsa üzerine üç yıldızlı bir otel ve mütevazi bir hayat kurmuşlardır.

Bu durum, Bodrum’un en işler yerindeki berber dükkanı, narenciye bahçesi ve bahçe içindeki evden bozma pansiyonu arasında yaşamaya çalışan Cumhur’un canını sıkmaktadır. Ablasına bırakılan araziyi ele geçirmeyi kafasına koymuştur.

Paraya ve kadınlara aşırı düşkün olan Cumhur, ablası ve eniştesine huzursuzluk vermek için her yolu dener. Otelin su kuyusunu sabote eder ve müşterileri korkutmak için otele baskın yapar.

Bankalar, işlek noktadaki berber dükkanını kiralayıp bankamatik yapmak isterler. Kuyumcular, döviz büroları, turizm ofisleri dükkanı kiralamak için çok iyi teklifler sunarlar. Cumhur da dükkanı iyi fiyata elden çıkarıp ablası ile eniştesinin otelinin hemen yanına yeni bir otel yapmak istemektedir.

O, ablası ve eniştesiyle ilgili hain planlar peşinde koşadursun, Bodrum’un en saygın işletmecileri olan çift, aslında Cumhur’un hayat garantisidir. Bölgedeli polis, maliye, zabıta hemen hepsi Ethem Enişte’nin hatırına Cumhur’un hatalarına göz yummaktadırlar.

Cumhur’un en samimi arkadaşı İpraam da babadan kalma arazisini İstanbullu bir işletmeciye plaj olarak satar. İpraam’ın hayatı da arazisini satan herkes gibi olumlu yönde değişir. Cumhur da arkadaşıyla ilişkisini keser.

Yaz dönemi sonunda Cumhur’un pansiyonuna yeni bir müşteri gelir. Ankara’da arkeoloji okuyan Duygu, okulu bitirme tezi olarak Bodrum tarihi üzerine çalışmaktadır. Duygu’nun çalışmaları Cumhur’un da hayatını değiştirecek pek çok maceraya gebedir…

Kaynak=

Bir önceki yazı şiiRLeR hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Yarın vizyonda olacak flimler" konusu hakkında etiketler
diziler duygu flimler olan ozakinci vizyonda yarin

şiiRLeR Önceki | Sonraki elveda rumeli'de göz yaşları sel oldu
Saat: 01:03 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik