webmaster
 
›
Konu Kilitli
02-04-2012 13:27:07
 

Ubuntu Için Müzik Uygulamaları ( Genel Bilgi )


Müzisyen Aranjör ve Besteci'ler için

ArdourYeni dijital ses iş istasyonu.Çok kanallı kayıt sınırsız undo/redo ile yıkıcı düzenleme,tam otomasyon desteği,güçlü mixer,sınırsız track ve plugins,timecode senkronizasyon ve donanım kontrolü.

JokosherDaha çok Gitaristler için tasarlanmış bir program.Ses kayıt ve düzenlemelerinizi hiç yabancılık çekmeden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sweep
Kullanımı kolay bir çok ses ve codecleri destekleyen ses editörü ve canlı çalma aracı.Ayrıca ladspa efektler ve plug-in desteği de bulunuyor.

ReZoundReZound istikrarlı bir grafik ses editörüdür.

TraversoÇapraz çok kanallı kayıt suite platformudur.Linux yanı sıra Windows ve Mac üzerinde de çalışabilen Traverso DAW benzersiz arayüzü ile tüm mastering kayıt görevlerinde iddaalı.

Amuc
Amuc bestekarlara hitap eden Profesyonel bir uygulama.MIDI dosyalarını okuyabiliyor.5 adet örneklenmiş enstrüman ve 6 farklı synthesizer içerir.

LMMSFL Studio programına benzer şekilde Bilgisayarınızla birlikte müzik üretmeye olanak tanır.Özellikleri arasında "melodileri ve ritimleri, sentez ve ses karıştırma oluşturulması, numune alma ve düzenlemesi.
Ayrıca Klavyenizi (PC klavyesi değil,Keyboardistler çaldıkları org ve synthesizer'lara Klavye derler)bağlayabilirsiniz.

Rosegarden
Bu programı kullanmak için Nota bilgisine sahip olmanız gerekiyor.MIDI Sequencer nota düzenleme Programı.

MuseKayıt ve düzenleme yetenekleri olan tam anlamıyla sanal bir Stüdyo.Çok kanallı MIDI ve gerçek zamanlı ses efekleri ile bunu fazlasıyla hak ediyor.

QtractorMIDI multi-track sequencer uygulaması Linux masaüstünüzü bir ses iş istasyonuna dönüştürüyor.

Seq24
Minimal döngü tabanlı midi düzenidir.Karmaşık bir program istemiyorsanız,Basit arayüzü ile Seq24 işinizi görecektir.

RenoiseBestelerinize alt yap hazırlamak için tasarlanmış olan bu program dikey çizgisi ve aerodinamik arabirimi ile size kompozisyonunuz üzerinde doğrudan kontrol sağlar.Automatic plug-in delay,yüksek çözünürlüklü zamanlama hızlı arayüz dahili çapraz platform,eklenti desteği ve düşük gecikmeli ses imkanı sunuyor.

TiMidity

[IMG]htBristol ses sentezleyici farklı klavye araçları için bir emülatördür.Moog, Sequencial Circuits, Oberheim, Yamaha, Roland, Hammond, Korg, ARP, and Vox allogoritmalarını kullanır(20 ye yakın)Master klavye görevini görür.

Terminatorx

tp://blog.audiojungle.net/wp-content/uploads/timidity500.jpg[/IMG]


TiMidity++ bir synthesizer yazılımı.PCM dalga formlarını MIDI dosyalarına dönüştürüyor.

amSynthKlasik Synthesizer Analog model görünümünde Moogminimoog / Roland JUNOS tarzında sanal analog sentezi sağlıyor.Ayrıca Synth motoru sunmakta.

BristolBristol ses sentezleyici farklı klavye araçları için bir emülatördür.Moog, Sequencial Circuits, Oberheim, Yamaha, Roland, Hammond, Korg, ARP, and Vox allogoritmalarını kullanır(20 ye yakın)Master klavye görevini görür.

TerminatorxDj lerin Hip-Hop tarzı parçaların üzerlerine synthesizer sesleri ile doğaçlama yapmalarını ve ilave ses örneklerini kkaydetmesini sağlar.

QsynthBenzer bir uygulama.Sentezleyici SoundFont özelliklerine dayanır.

ZynAddSubFX
Bir Açık kaynak yazılım daha.Bir synthesizer'ın yapabildiği herşeyi yapar.

Laoe (Layer Based Audio Editor)Katman Tabanlı .zengin özellikli grafik ses örneği editörü.Reverb, echo, compress, expand, pitch-shift, time-stretch ve daha fazlası.

Linux SamplerLinux Sampler ücretsiz ve Açık Kaynak bir yazılım olmasına rağmen Profesyonel sınıf özellikleri ile Proje hedefine ulaşmış.Rakipleri Windows ve Mac'ın ticari amaçlı ses örnekleyici yazılımlarından daha iyi iş çıkarıyor.Bir çok modülü bulunan Linux Sampler isterseniz bilgisayarınızın geri planındada çalışıyor.

Sooper LooperAdından anlaşılıyor.Sampling sesler ve looplar var.Alt yapı hazırlarken iyi iş çıkarıyor.

Cheese TrackerNotaları düzenleyip çaldığınız melodileri istediğiniz oktav a atabiliyorsunuz.(4-5 oktav)

Hydrogen
Gelişmiş bir Davul makinesi.Davul partisyonlarınızı yazabilirsiniz.

Breakage
Canlı performanslarda da kullanılabilen başka bir davul yazılımı.

Jamin
JAMin açık kaynak kodlu Profesyonel stereo ses mastering için tasarlanmış.Dijital sinyal işeme(DSP)için kullanılır.30 bant grafik Ekolayzır,1023 Parametrik Ekolayzır,Spektrum analizörü,3 grup kompresör ve multiband stereo özellikleri dikkat çekiyor.

LadspaLinux Audio Developer’s Simple Plugin API.Ses sentezi ve kayıt paketleri gelişmiş.Steven Harris kendi web sitesinde LADSPA eklenti listelerini sunmuş.

DSSILinux ses uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş belegelere sahip olan DSSI ,belirgin API ses işleme eklentileri için özellikle kullanıcı ara yüzleri sentez eklentileri için yararlıdır.Kaynak : forum.ubuntu

Bir önceki yazı Ubuntu 8.10 / 9.04 / 9.10 / 10.04 Skype Kamera Problemi hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Ubuntu Için Müzik Uygulamaları ( Genel Bilgi )" konusu hakkında etiketler
almak altyapi aranjorluk ardour arsivi bilgii bilgiler bilgisayar bilgisayarda bilgisi calan calma cihaz cok davul dinleme dinlemek dosyalari duzenleme eklentileri eklentisi ekolayzer enstruman genel gitaristler hydrogen ile ileritimlerini istiyorum istsyonu iyi jamin kanalli kayit klavye klavyesi klavyesiprogrami korg linux listesi makinesi midi mixer muzik muzikler nota notalari org program programi programlari progrmai radyo ritim ritimlerini ritmi sarki Sentezleyici ses sesi sesleri seslerin studio synthesizer ubuntu ubuntuda uygulamalar uygulamalari uygulamali yapmak

Ubuntu 8.10 / 9.04 / 9.10 / 10.04 Skype Kamera Problemi Önceki | Sonraki Arrow GIT Kullanım Rehberi
Saat: 23:19 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik