webmaster
 
Konu Kilitli
07-07-2011 11:45:20
 

Blog Sitesi Nedir? Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

Blog Sitesi ve Blog Sitesinden Para Kazanmanın Yolları

Blog sitesinden para kazanmanın yollarını anlatmadan önce blog sitesi nedir. Sizin için anlamı ve Google’deki değeri nedir? Ona değinmek istiyorum. Blog bir insanın yazdığı çeşitli paragraflardan oluşur. Blog çeşitleri ikiye ayrılmaktadır bunlardan birincisi “Temasal Blog” ikincisi “Kişisel Blog”tur.

“Temasal Blog” sadece bir konu hakkında yazılan bloglardır. Örneğin bir araba, sağlık, aşk konusu gibi…

“Kişisel Blog” ise kişinin o gün ki başından geçen olayları yazdığı blog türlerindendir. Kişisel Bloglar yakın döneme kadar oldukça yaygın görülmekteydi ancak yoğunlukta yerine “Temasal Blog”lar yapılmaya başlandı.


Tabi ki de para kazanmak için blog yazacağınızda elbette aklınızda çeşitli sorular olacaktır.
  • Blog sitesini nasıl kuracağım.
  • Ne zaman para kazanmaya başlarım.
  • Ne kadar kazanırım.
  • Kazanmak için hangi adımları uygulamalıyım.
  • Peki, blog sitesi yapmak zahmetli bir iş midir?
  • Herhangi bir ücret ödemek gerekir mi?
Blog sitesi yapmak tamamen ücretsizdir bir blog sitesi açmak en fazla üç dakikanızı alır. Ayrıca blog sitesinize eklediğiniz içerik normal sitelere eklenen içerikten daha hızlı indexlenir ve Google’de daha çabuk üst sıralara çıkarsınız. Blog sitenizden ne kadar kazanılır konusuna gelince ilk ay tek tük satış yaparsınız. İkinci ay satışlarınız daha hızlı artar üçüncü ayda ise aylık geliriniz 500 TL civarına gelir. Dördüncü ayda ise daha da artarak 1000 TL civarına veya daha fazlasına ulaşabilir yani kaç ay çalışırsanız o kadar kazanırsınız.

Bir de bu satışlarınız sürekli olur yani her zaman aynı kazancı elde edersiniz farzı misal üç ay boyunca çalıştınız ve aylık geliriniz 500 TL civarına ulaştı ve bıraktınız hatta bilgisayar başına hiç geçmediniz ama 500 TL’nizi gene de ömür boyu alırsınız. Çünkü artık internette siz uyusanız bile, TV izleseniz, cafeye, sinemaya gitseniz de sizin yerinize para kazanan bir siteniz vardır. Bu kazancı yakalamak içinde tabi ki de bir profesyonel arkadaştan, internetin dilini iyi bilen birinden yararlanmanız gerekir.

Benim en çok tavsiye ettiğim ve piyasada en güzel eğitimi sunduğuna inandığım blogbilimi eğitimidir. Bu eğitimi aldıktan sonra üç dört ay gibi kısa bir sürede aylık yüksek gelirlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazı H1 Tagları ve Title (Site Başlığı) hakkında bilgi vermektedir.

07-07-2011 11:48:18
 
teşekkürler dostum Eline sağlık...

07-07-2011 11:50:03
 
Rica ederim hocam.

07-07-2011 11:58:01
 
Her türlü emeğine sağlık.
Merak ettim copy+paste mı özgün mü?

07-07-2011 12:00:36
 
Özgün daha önce kendi blogumda paylaşmış olduğum yazılarım kardeşim. Teşekkür ediyorum sağol.

07-07-2011 12:02:35
 
Güzel makale gerçekten.Teşekkürler paylaşım için nuLL.
Şuan okuyamıyorum gözlerimin acısından (: Akşam okuyacağım hafif okudum güzel anlatımlar var yararlı olabilecek ama bence nasıl para kazanılamayabilir'ede değinmek lazım bazı reklam şirketlerinin hesapları kapatması gibi vs. konuları ele alıp bilgilendirmek gerekir yani işe en iyiyi arzulayıp en kötüyü bilerek başlamak gerekir diye düşünmekteyim.

24-06-2012 23:17:29
 
Gerçekten güzel paylaşım eline sağlık

29-06-2012 16:04:38
 
Sosyal Ticaret konusunda Türkiye dede gelişmeler görüyorum. Örneğin adresi yeni ilgilendiğim bir site. Sitenin ana sayfasında site içerisinde neler yapabildiğinde kısaca bahsedilmiş. Üyeler siteyi sosyal paylaşım olarak kullanabiliyor, sanal şirket açabiliyorlar, ürün satışı yapabiliyorlar. Onaylanan şirketten ihale, personel ilanı ve bedava reklam oluşturulabiliyor. Üyeler isterlerse alışveriş yapabiliyor isterlerse kendi özgeçmişlerini oluşturup iş ilanlarına başvurabiliyor. Yani sosyal ticaret adına herşey var gibi görüyorum.

Konu Kilitli

"Blog Sitesi Nedir? Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?" konusu hakkında etiketler
acmak alinir arabayla ayda aylik bilgisayarla bir blog blogcu blogda blogdan blogerde blogger bloggernasil blogla bloglar bloglardan blogpara blogspottan blogtan blogumda blogumdan blok bolg dakikada dan demek fazla form gblogdan guzel hangi hizli ile intercafede intersitesinden iyi kac kacpara kadar kazan kazanabilirim kazanilabilir kazanilacak kazanilan kazanilir kazanir kazanirim kazaniriz kazanirsin kazaniyor kazanlir kazanma kazanmak kendi kurarak kurdugum kurdugun kurdum kurunca kurup lar lardan lazim nasil nedir nelerden nelerdir normal olur para parasi reklam sayesinde sayfalari sayfasi sayfasindan sayfasiyla site sitede siteden siteler sitelerden siteleri sitelerinde sitelerinden sitelerine sitelerinin sitelerle sitesi sitesinden tan temasal tur ucretlimidir ucretsiz web webmaster yap yapip yapmam

H1 Tagları ve Title (Site Başlığı) Önceki | Sonraki .Net Teknolojisinin Önemi
Saat: 03:21 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik