webmaster
 
Konu Kilitli
14-01-2012 08:06:01
 

Travian Tuzakçı Hakkında BilgilendirmeTuzakçı Galyalılara özgü bir binadır. (Güncelleme: T4 versiyonda Natar ırkında da Tuzakçı binası mevcuttur)


Tuzakları olan Galyalı bir köye saldırı geldiğinde mevcut tuzak sayısı kadar asker bu köyde esir alınır.

Saldıran oyuncu yağmalama modunda bir saldırı çıkmış ise ne kadar asker gönderirse göndersin tuzak sayısı kadar askeri mutlaka tuzaklara yakalanır ve esir düşer. Normal saldırı gönderdiği taktirde tuzak sayısı kadar olan asker tuzaklara yakalanır kalan askerler köydeki savunma ile mücadele ederler ve galip geldikleri taktirde esir düşen askerleri anında kurtarırlar ve beraber köye geri dönüş yaparlar. (Normal saldırıda gönderilen asker sayısı tuzakçı sayısından az ise hepsi tuzağa yakalanır esir düşer)

Seviyelerine göre şu şekilde tuzak kapasiteleri vardır;
1.seviye de 10 adet
2.seviye de 22 adet
3.seviye de 35 adet
4.seviye de 49 adet
5.seviye de 64 adet
6.seviye de 80 adet
7.seviye de 97 adet
8.seviye de 115 adet
9.seviye de 134 adet
10.seviye de 154 adet
11.seviye de 175 adet
12.seviye de 196 adet
13.seviye de 218 adet
14.seviye de 241 adet
15.seviye de 265 adet
16.seviye de 290 adet
17.seviye de 316 adet
18.seviye de 343 adet
19.seviye de 371 adet
20.seviye de 400 adet tuzak kurulabilir.


Esir düşen askerlerden kurtulmanın üç(3) yolu vardır;

1- Normal modda saldırı düzenleyerek savunan köydeki kalan mevcut tuzak sayısı miktarını aşacak ve o köydeki savunmayı tamamen silip süpürecek bir saldırı düzenlemek, kısaca en az 1 askerin geri dönebileceği bir saldırı organize etmek (bu uygulama esir düşen askerlerin sahibi oyuncu yada onunla aynı birlikten her hangi bir oyuncu tarafından da uygulanabilir) (Esirler bu şekilde kurtarılırsa tuzakların 1/3'ü ücretsiz tamir olur, kalan 2/3'ünü savunan oyuncu ücretli yapmak zorunda kalır)


2- Saldıran oyuncu Askeri Üs' ten esir düşen askerleri Ölüme Terk Et diyerek. (Esirler bu şekilde öldürülecek olursa tuzakların 1/3'ü ücretsiz tamir olur, kalan 2/3'ünü savunan oyuncu ücretli yapmak zorunda kalır)

3- Savunan oyuncu Askeri Üs' ten esir düşen askerleri Geri Gönder diyerek. (esirler bu şekilde geri bırakılacak olursa tuzakların tamamı ücretsiz tamir olur)

NOT: Casuslar tuzaklara yakalanmazlarTuzakçı hakkında yanlış bilinen iki(2) çok önemli detay vardır;

1- Tuzaklara düşen askerler hangi köye aitse o köyden tahıl tüketmeye devam eder. Kesinlikle esir düştükleri köyden tahıl tüketmezler.

2- 1 adet tuzakçı binasını 20. seviye tamamladıktan sonra aynı köyde 1 den fazla tuzak kurulabilir. Diğer kurulan tuzakçı binaları için ise illa 20. seviye kurmanın şartı yoktur. Sığınakta olduğu gibi diğerlerinin seviyeler tamamlanmadan başka tuzakçı binalarıda kurulabilir.

Ör:


Bir önceki yazı Pri Nedir hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Travian Tuzakçı Hakkında Bilgilendirme" konusu hakkında etiketler
ama asker askeri askerin askerler askerlere askerleri askerlerim askerlerin bos butun casus dusen duser dusmemek esir esirler esirleri etme etmek fazla galya galyali galyalilar galyalilara galyalilarda galyalilardan galyaliya gelen geri gonderirsen gore hangi kac kadar kapasiteleri kayit koy koyunde kurtarilan kurtulma kurtulmasi kurulur miktari modu nasil natar nerde nerede normal oldu oldurulur olma olume olur olurler reklamindan resmi saldirdim saldiri saldirida saldirirken saldirmak sardirida sayilari sayisi sayisindan seviye seviyeler seviyelere seviyeleri seviyleri son tahili terk traviam travian travianda treavian tum tuzaga tuzak tuzakci tuzakcinin tuzakciya tuzaklar tuzaklara tuzaklari tuzaktan var versiyona yagmalama yakalanmadan yakalanmam yakalanmama yakalanmayan yakalanmaz yakalnir yapar yapilir yok zaman

Pri Nedir Önceki | Sonraki Pala Nedir
Saat: 23:54 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik