webmaster
 
Konu Kilitli
26-01-2009 11:52:27
 

Araç modifiye etme [Full]

Araç modifiye etme [Full]
Modifiye - Arabaya Karbon Filtre Kaput Yapma


Bu dersimizde Bir lexusa karbon fibre kaput yapacağız.
Karbon fiber kaputumuzu oluşturacağız önce.Yeni bir belge açın ve aşağıdaki değerleri girin.Sonrada maximum zoom yapın.(CTRL + 0(YANİ SIFIR))

Ardından karbon fiber desenini oluşturmak için oluşturduğumuz yeni belgenin sol üst çeyreğini Rectengular Marque tool ile seçeceğiz.Sonra gradient fill toolu seçeceğiz.Daha sonra soldan sağa dikkatlice aşağıdaki gibi boşlukları dolduracağız.sağ alt köşeyede aynı işlemi uygulayacağız.(Ama bu sefer sağdan sola olacak şekilde.)Eğer doğru yaptıysanız aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz.

Carbon fiber desenindeki son adımımız ise bunu tanımlamak.Edit>Define Pattern e gidin.
İsmini Resimdiki gibi koyun(Carbon Fibre) ve ok'e basın.Artık dosyayı kaydetmeden kapatabilirsiniz.Çünkü yaptığımız işlem artık photoshopta kayıtlı durumda.

Şimdi arabamızın resimini açıyoruz.Daha sonra polygonal lasso tool ile dikkatlice arabanın stock kaputunu seçiyoruz.(yani kendinde olan orjinal kaputunu)sonra seçtiğimiz bölümü yeni bir layera kopyala yapıştır yapıyoruz.


Ardından yeni bir dosya açıyoruz.Dosyanın boyutu benim arabamın resmi 1024x768 olduğu için ben 1600x1200 yaptım.Siz de kendi resminize göre ayarlayın.Yeni bir layer yaratın ve Edit>Fill yapın custom patterne deseninizi seçin(carbon fibre deseni) ve okeye basın.Rectangular Marque tool ile bütün resmi seçin ve yeni bir layere kopyala yapıştır yapın.Bu yeni layer araba için fazla büyük olacak.Bu yüzden grab handles'ı kullanın ve yeni layer yerine oturacaktır.Şimdi resim aşağıdaki gibi gözükecektir.Şimdi karbn kaputumuzun daha gerçekçi görünmesi için bütün CF layerini seçin ve Filters>Distort>Twirl e gidin.Aşağıdaki ayarları yapın.Şimdi beceri isteyen bölüm geliyor.CF layerdayken ctrlye basılı tutun ve carbonu ekleyeceğiniz layerin üzerine tıklayın.Ve delete'ye basın.Şimdi layer blending modunu multiply olarak değiştirin.Evet bitti sayılır.Son adımımız ise Carbon Fiber layerini kaput layerine flatten yapın.Ve işte karşınızda Carbon Fiber Kaputlu bir lexus duruyor.
Modifiye - Arabanın Farlarının Rengini Değiştirme


Bu dersimizde bir Citroen'in arka lambalarını modifiye edeceğiz.Şimdi ilk önce yapmanız gereken arka lambanın etrafında polygon lasso tool ile dönmek.Ardından Image>Adjust>Channel Mixer a gidin ve Monochrome'un yanına tik koyun.
Ve bu işlemden sonra artık arabamızın arka ışıkları arabanın rengiyle uyumlu.


Bir önceki yazı PSD ve Wallpaper Paylaşım Alanı. hakkında bilgi vermektedir.

26-01-2009 11:53:14
 
devamı
Modifiye - Arabanın Rengini Değiştirme

1) Kendimize rengini değiştireceğimiz araba resmini Phoptoshopumuzda açıyoruz.2) Resmimizde arabamızı Magnetic Lasso TooL aracı (L) iLe Düzgün bir şekilde seçiyoruz. aşagıdaki resim örneginde oldugu gibi :3) daha sonra CTRL+C ile kopyalıyoruz ve CTRL+V iLe yapıştıtıp Yeni Layerde bu seçtiğimiz kısımı gormemiz lazım.
Bu kısıma İmage > Adjustments > Variations effectinden istediğimiz rengi orada bakarak üzerine tıklıyoruz rengin iyice değişmesi için bi kaç kere tıklarsak daha iyi olur. Örnek aşagıdaki gibi olmalıdır.4) Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra aracımızda gereksiz boya kısımlarını silmek için Erase Tool (E) aracını kullanarak gereksiz kısımları uzaklaştırıyoruz. (örn : CamLar , FarLar vs... ) ve çalışmamız bitmiş bulunuyor biryerde yanıLgıya düşmediyseniz goruntu aşagıdaki gibi olmalıdır :Eminim işinize çok yarayacaktır. sadece araba boyamasında değil tüm heryerde bu komutları kullanabilirsiniz.Modifiye - Arabanın Dış Bölümlerinin Rengini Değiştirme

1) Kaputunu siyah yapacagımız arabamızı seçiyoruz. benim tavsiyem arkadaşlar daha çok Gri tonlardaki arabalarda bu işlemi uygulayın çünkü daha iyi sonuç veriyor. ben aşagıdaki arabayı seçtim mesela.2) Arabamızın kaputunu Magentic lasso TooL (L) aracı ile seçiyoruz dikkatli deçmeye özen gosterin. örnek aşagıdaki gibi :

3) Daha sonra image > Adjustments > Brightness and Contrast aracı ile kaputumuzun rengini ayarlıyoruz ben bu araç için aşagıdaki değeri uygun gordum. İstediginiz degeri girebilirsiniz4) Resmimizin son hali alttaki gibi olmalıdır.
Modifiye - Arabanın Camının Rengini Değiştirme

1) Camına film çekmek istediğimiz aracımızı seçiyoruz ben alttaki aracı seçtim

2) Aşagıdaki resimde goruldugu gibi camlarımızı Magnetic lasso tool aracı ile düzgünce seçiyoruz.3) İmage > Adjustments > Brightness and Contrast Ayarlarıyla oynayarak filmimizi çekme işlemini tamamlamış oluyoruz. örnek aşagıdaki gibi.4) istersek image > Adjustment > variations kısımndan camımızı renklendirebiliriz. örnek :Modifiye - Arabanın Tabanını Alçaltma

1) Kendimize Bir kurban seçiyoruz2) daha sonra Magnetic Lasso Tool aracı ile (l) Resmi Aynı aşagıdaki gibi seçiyoruz. dikkatli secin yoksa gerçekci gozukmez.3) seçimizi yaptıktan sonra CTRL ye basılı turarak Seçtiğimiz kısmı aşagı dogru sürüklüyoruz. görüntü aşagıdaki gibi olmalıdır.


4) Ama resmimizin uzerinde kesilmiş kısımdan artıklar kaldı bunuda Crop tool (C) ile aşagıdaki resimdeki gibi secerek daha iyi bir hale getiriyoruz.

Alıntıdır....
Tşklerinizi Bekliyorum...

19-03-2010 19:02:25
onlyturk
 
Hiç ßişi Anlamadım.Arabaların Parçalarını Değiştirseydin Keşke.

Konu Kilitli

"Araç modifiye etme [Full]" konusu hakkında etiketler
adobe araba arabalar arabami arabamin arabani arabanin arabasi arabaya arabayi arabba arac araca arba arka arkaisiklari basit bedava belgeler belgesel belgeseli bir boya car carbon cekilen cekme corbon dogan dowloand etme etmek etmelik ettme far fiber fill filtre fotoshop fotoshopla ful full fulll grafikler gri hemen ile indir interne interuzerinden kac kaput kaputa kaputlari karartma karbon kendi konulari lamba load modifi modifiye modifiyesi modifye ornek parcalari photo photodhop photoscape photoshop photoshopta plakasi profesyonelce programi resim resimdeki resimden resimleri resimlerini resmi resmine resmini resminin rsim sahin shoponline siteleri sitesi siyah sozlu tam uzeri uzerinarabaya uzerinden uzerine vehicle yap yapimi yapma

PSD ve Wallpaper Paylaşım Alanı. Önceki | Sonraki Photoshopta 3 boyutlu yazı yapımı
Saat: 08:09 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik