webmaster
 
›
Cevapla
11-03-2012 16:00:22
 

Php Kurulumu - Resimli Anlatım

Php işletim sistemine kurum sırasında Apache,Php ve Mysql olarak üç ayrı bölümde kurulur. Fakat Windows kullanıcıları için kolay kurulum paketleri vardır. Aşağıdaki yazılımları indirerek çok kısa sürede Php kurulumu yapabilirsiniz. Her bir program kendi setup paketine sahip olduğu için fazla uğraşmanıza gerek kalmaz. Özellikle php´yi yeni öğrenenler için çok faydalı olacaktır.

Dikkat: Bunların hepsini indirmeyin. Sadece Wamp yazanı indirin yeter.

  • WAMP Server

  • EasyPHP Server

  • PHPTriad Server (eski)

  • Appser Server

  • XAMPP Server

  • Wos Portable


Windows için Wamp indirip server kurabilirsiniz. Php 5 kullanan oldukça güncel bir yazılımdır.Programı indirdikten sonra Next seçeneklerine tıklayıp kurulumu bitirin.
Kurulum bittiğinde C:/Wamp klasörünü açıp bakabilirsiniz. klasör içinde C:/Wamp/www klasörü bizim web sayfamızı temsil eden klasör olacaktır. yaptığınız Php dosyalarını denemek için buraya atmanız yeterli.

Wamp programını başlattan çalıştırdıktan sonra başlat çubuğunun sağında sistem ikonunda yeni bir işaret göreceksiniz. "Start All Services" diyerek Php sunucuyu başlatabilirsiniz.

buna tıklayınca Languages-Türkçe diyerek dilini değiştirebilirsiniz. 2-3 saniye sonra program türkçe olacaktır. Tekrar tıklayıp bütün servisleri başlat derseniz Php dosyalarınız denenmeye hazır demektir.

Bir önceki yazı Php Kurulumu - Video Ders hakkında bilgi vermektedir.

24-03-2012 22:17:14
 
güncel tutalım...

Cevapla

"Php Kurulumu - Resimli Anlatım" konusu hakkında etiketler
anlatim ekleme iyi kendi kurmak kurulum kurulumu paketi php resimli setup siteme tomatocart wamp

Php Kurulumu - Video Ders Önceki | Sonraki Regular Expression - Regex
Saat: 18:44 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik