webmaster
 
›
Konu Kilitli
15-07-2009 09:08:43
 

Nero ile iso dosyası yazmak

ISO bir CD ya da DVD üzerinde bulunan tüm bilgilerin tıpatıp saklanabildiği, açılışta başlatma özelliklerinin (bootable) korunabildiği bir dosya sistemidir. ISO dosyalarını CD/DVD yazma programlarını kullanarak "Kalıp Yazdır" seçeneğiyle yazdırmak gerekmektedir.

Windows® platformunda popüler olan arşivleme ve sıkıştırma programları (WinRAR, 7ZIP, Winace vb.) ISO dosyasını bir arşiv olarak gösterebilirler. Bu sizi yanıltmasın, ISO dosyalarının kesinlikle AÇILMAMASI gerekmektedir.

Örnek bir kalıp yazma işlemi: Nero
Nero® 7 ve sonrası sürümlerde NeroSmart'ın YEDEKLEME başlığı altında "Kalıbı Diske Yazdır" seçeneğini görebilirsiniz . Bu seçeneğe tıklandığında açılacak pencereden ISO dosyasını göstermek gerekiyor.CD'lerin fiyatlarıyla birlikte malesef kaliteleri de gittikçe azaldığı için bu işlem sırasında biraz dikkatli olmakta yarar var.CD'lerin fiyatlarıyla birlikte malesef kaliteleri de gittikçe azaldığı için bu işlem sırasında biraz dikkatli olmakta yarar var.
Kullanıcılarımız 16X'dan daha hızlı basılmamasını ve "Bir-Kerede-Kayit / Disk At Once" seçeneğinin kullanılmasını öneriyor.

Gerçek boyutundan [ 795 x 556 ] 64% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız


Yukardaki ayarları yaptıktan sonra yazdır butonuna basın.

(Alıntıdır)

Bir önceki yazı Open Office Görsel Eğitim Seti - Türkçe hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Nero ile iso dosyası yazmak" konusu hakkında etiketler
acilista acilmiyor arsivden baslangic baslatma baslatmak bin bir boot bootlu boyutundan buyuk cekip cekme cekmek diske diski dosya dosyaistirip dosyalari dosyalarin dosyalarini dosyalarinin dosyasi dosyasina dosyasindan dosyasini dosyaya dosyayi dosyazi dusuk dvd dvdye edilir essentials express format hazirlama hemen hizda ile image imaj imaji indir ise islemi iso isodosyalarini kaliba kalibi kalibini kalip kopyala kopyalama kullanarak lite nero nero6 neroda nerodan neroyla oku olarak olusturma ornek programi programindan rar resimli seklinde smart start turkce ucretsiz uzantisini var vin win win7 windows winrar yakma yapma yapmak yaratma yazdim yazdir yazdirma yazdirmaa yazdirmak yazim yazimi yazip yazma yazmak yazmama yazmazma yazmdirma yazmiyor yukleme

Open Office Görsel Eğitim Seti - Türkçe Önceki | Sonraki NASA World Wind 1.4.0
Saat: 13:41 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik