webmaster
 
›
Konu Kilitli
15-07-2009 09:10:55
 

Acronis True Image 9 Resimli Anlatım (Sistem Geri Yükleme)

Acronis True Image 9 Resimli AnlatımAcronis True Image ile sisteminizdeki diskleri yedekleyebilir, yedeklemelerinizi geri alabilir ve tam disk kopyalaması yapabilirsiniz. Yedekleme programları arasında yapılan karşılaştırmalara hemen hemen tüm testlerde birinci sıraa yer almaktadır.

- Çevrimiçi disk yedekleme oluşturabilme
- Yedekleme kayıtlarına bakma
- Otomatik yedekleme planlama
- Disk yedeği doğrulama aracı
- Disk sürücüsü kopyalama ve yükseltme
- Çoğalan disk yedeklemeleri oluşturma
- Kişisel dosya ve klasörler ya da sistem girişlerini geri alma
- Güvenlik bölgesi(Diskinde yedeklenen dosyaları saklayamayacak kullanıcılar için)
- Başlangıç kurtarma yöneticisi
- Tüm boyutlardaki sabit diskler için destek
- Geri almadan sonra sistem dosyalarını denetleme
- Şifre koruması
- Kullanıcı tanımlı sıkıştırma düzeyleri
- Tüm düzeylerdeki IDE ve SCSI RAID denetim desteği
- Bölüm tipini, dosya sistemini değiştirme


İşte kendi hazırladığım anlatımlar. Çok işinize yarayacağını düşündüğüm bu programı mutlaka kullanın derim. Piyasada yeni sürümleri var ama ben hala işime fazlası ile yarayan bu sürümünü kullanıyorum.

Boot CD Oluşturma (Kurtarma CD'si)
Eğer Windowz tamamen çöktüyse yani simsiyah bir ekran varsa işte bu CD orada işe yarıyor... Ondan sonra, yani açtıktan sonra dosyalarınızın yedeğini alabilirsiniz. Mesela belgelerimde önemli dosyalarınız var, önce onları D'ye yedekliyorsunuz ondan sonra önceden yedeklediğiniz sistemi bütün programları ile birlikte geri yüklüyorsunuz.

Örnek Resim:


Resimli Anlatım:
CODEYedek Alma
Temiz bir sistem kurdunuz. A'dan Z'ye gerekli bütün programlarınızı da kurun. Sonra bununla yedek alın. Sonra ola ki windowsunuz çöktü veya virüsler bastı işte bu yedeği daha aşağıda anlattığım gibi geri yüklüyorsunuz. 10 dakikada hemde...

Örnek Resim:


Resimli Anlatım:
CODESistem Geri Yükleme
Bu program ile yedek aldınız. Bu yedekte temiz bir windowz ve gerekli bütün programlarınız kurulu. İster windows açıldıktan sonra ister sistem açılmadan Kurtarma CD'si yardımı ile yedeği geri yükleyebilirsiniz.

Örnek Resim:


Resimli Anlatım:
CODEDosya Kurtarma
Diyelim ki windosz hiç açılmıyor ve önemli dosyalarınızda var kurtarmak istediğiniz. Daha önceden Kurtarma CD'si de yaptınız. Yedekte almış olabilirsiniz ama bu iş için şart değil. Kurtarma CD'si ile DOS ortamında Acronisi başlatarak önemli dosyalarınızın yedeğini D'ye atabiliyorsunuz. İnternette bu programla ilgili yazılarda bu olaya vurgu yapılmıyor ama bence en önemli özellik bu...

Örnek Resim:

Resimli Anlatım:
CODEProgramın İndirme Linki (V9):
CODENot: Aşağıda arkadaşlarımızın eklediği indirme linkleri de var. Onları da indirebilirsiniz....

İhsan Hocamın eklediği video anlatım için teşekkür ederim. Gözden kaçmasın diye buraya ekliyorum. Tek olumsuz yanı videonun boyutu. 32 Mb. Programın boyutu kadar nerdeyse ama nede olsa video. Daha etkili bir yöntem. Benim resimli anlatımımın tamamı 1.5 mb.
CODE

Bir önceki yazı NASA World Wind 1.4.0 hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Acronis True Image 9 Resimli Anlatım (Sistem Geri Yükleme)" konusu hakkında etiketler
2009 2009n 2010 2011 2012 2012niye acilmiyor acmak acranis acrnis acroni acronic acronis acronisle acroniste acronisten acronistrue acroniz acrounis alabiliri aldigin alip alma anlatim anlatimi anlatimtim arconis atma backup bir boot cagirma call cdgeri cokmus diske diskten dos dosta dosyaistirma dosyalari dosyasi eski format full geri gorsel goruntulu gsc hakkinda halini home ile image imaj indir kopyala kullanilir kullanimi kullanma kullnimi kurma kurtarma kurulum kurulumu kurulur link media mli nasil nedir olan program programani programi programinin programlari raid recy resi resimli resimlis sistem sistemi tab tek tekrar true ture tusu yapilir yapimi yapma yedegi yedek yedeklenen yedekleri yukleme yuklemede yuklemememe yuklenir yuklenmiyor

NASA World Wind 1.4.0 Önceki | Sonraki YolCam_Plus
Saat: 18:07 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik