webmaster
 
Konu Kilitli
15-10-2010 10:16:01
 

Web sitesinden nasıl para kazanılır

Bir web sitesinden para kazanabilmenin sadece bir değil birden çok yöntemi var. Günümüzde yaygın ve temel yöntemleri şunlar;

1- Reklam şirketlerinden (Adsense, Gittigidiyor) gibi sitelerden reklam alarak para kazanmak

2- Link satışı yaparak para kazanmak

Google Adsense ve Gittigidiyor gibi nimetler bulunmakta. Bu nimetlerden en iyi şekilde faydalanmayı herkes ister. Google Adsense ve Gittigidiyor reklam platformlarına nasıl kayıt olabileceğiniz ve birtakım önemli püf noktalar bulunmakta.

1. Reklam şirketlerinden reklam alarak para kazanmak

Google Adsense’e nasıl üye olurum;

adresine giriş yaparak Google Adsense Başvuru formunu doldurunuz. Gerekli açıklamalar ve örnekler başvuru sayfasında bulunmakta. Bunun dışında sitenizin kabul edilebilmesi için hangi özellikler olması gerektiğinide aşağıda belirttim.

Bir Meyveler sitesi, Yemek tarifleri sitesi, Blog sitesi olabilir. Google Adsense başvuru yapan siteleri kontrol eder ve buna göre bir değerlendirme yapar. Sadece 1 – 2 adet yazı bulunan doğru düzgün içeriği olmayan siteleri kabul etmez.
Google Adsense başvurunuzun onaylanması için yapmanız gereken 2 önemli işlem;

1. işlem
Örnek: meyveler.com adlı bir web siteniz olsun. Bu web siteniz için size uygun bir tasarım uygulayın. Daha sonra sitenizi kategorilendirin. Örnek: Faydalı meyveler, Kan yapan meyveler şeklinde kategorilendirebilirsiniz. Bu sadece bir örnekti. İçeriğiniz ne kadar geniş olursa sizin için okadar iyidir.

2.işlem
Adsense’ye normal gibi bir mail adresi ile başvurmak yerine Gmail hesabı kullanarak başvuru yapın. Google Gmail hesabı ile yapılan başvurulara daha kısa sürede bakıyor ve onaylama ihtimali daha fazla. Denenmiş ve onaylanmıştır.

Bu 2 maddede belirtilenler Adsense’e kabul edilmeniz için önemli. Dikkate alınız.
Siteniz onaylandıktan sonra; Google’a adsense yazın ve ilk sıradaki sayfaya girin. Mail adres ve şifrenizle giriş yapın. Takıldığınız yerlerde Kullanım Klavuzunu okumanız gerekmekte.
Ziyaretçi sayınıza ve reklam yerleşiminize bağlı olarak iyi gelirler elde edebilmeniz mümkün.
Tıklama geliri ise sabit değildir. Değişkendir. Reklamverene bağlı olarak tıklamalardan alacağınız ücretler farklılık gösterir. Ödemeler $ olarak hesaplanmakta ve hesabınıza TL olarak geçmektedir.

Örnek: Adsense kazancınız 150$ ise ödeme hesabınıza 225 TL olarak geçer. (Dolar değerinin artıp azalması ile bu rakam değişkenlik göstermektedir)


GİTTİGİDİYOR REKLAM ORTAKLIĞI PROGRAMI

adresinden başvurmanız gerekmekte. İnşallah başvurudan olumlu sonuçlar alırsınız.
Gittigidiyor kaliteli siteleri kabul eder. İçerikleri sağlam düzenli olan siteleri kabul ediyor. Bu test edilmiş ve onaylanmıştır. Gittigidiyor iş ortaklığı programına başvuruda bulunup siteleri onaylanmayan çok arkadaşım var. Gittigidiyor Reklamdan para kazanmak için açılmış siteler kesinlikle kabul etmiyor. Düzenli bir görseli ve içeriği olan siteleri kabul etmektedir.
Tıklama başı en az 5 kuruş vermektedir. Tıklama oranlarınız arttığında tıklama ücreti 6 kuruştan değerlendirilir.

2. Link Satışı yaparak para kazanmak
Link satışı yaparak para kazanma durumu Pagerank’lı siteler için geçerli. PR4, PR5, PR6 olan siteler Aylık Link satışı yapmakta, ve çorba parasını çıkartmaktadır. Linkler PAGERANK’a bağlı olarak 1 aylık 10 TL, 20 TL, 30 TL gibi fiyatlarla satılabilmektedir.
Siteniz üzerinde çalışıp Linkinizi kaliteli sitelere eklettirdiğinizde sizinde Pagerank değeriniz artar. Bu bir gerçektir. Pagerank değerinizi arttırınca yeni açılan siteler ve Pagerank’ı düşük siteler sitenizden link almak isteyecektir. Sizde Link satışı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.


Kaynak:

Bir önceki yazı en iyi reklam Firmarları Sıralarmısınız? hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Web sitesinden nasıl para kazanılır" konusu hakkında etiketler
107525 acma alarak aldim basvurumu bir blog cok den duzeni etmiyor firmalara firmalari firsati fiyatlari form gittigidiyor gunumuzde gunun guvenli hangi htm ilan ile internette internetteki interreklamindan interreklamlarindan intersayfasinda intersayfasindan intersiteden intersitelerinde Intersitelerinden intersitelerinin intersiteleriyle intersitemden intersitesi intersitesinden interte intesiteden kabul kac kadar kazanabilirim kazanabilirmiyim kazanilabilir kazanilir kazaniliyor kazanir kazanirim kazaniriz kazanirsin kazanlirir kazanma kazanmak kazniliyormu lance nasil nasl ortakligi para rekl reklam reklami reklamla reklamlarindan sayf sayfadan sayfalarindan sayfasindan sinden site sitede siteden siteler sitelerde sitelerden sitelerinden sitelernasil sitemden sitemiz sitenden sitepara sitesi sitesinde sitesinden sitesine sitesiyle siteye siteyle steden tasarimdan tur uzerinden veb vep web webmaster webten wep yaparak

en iyi reklam Firmarları Sıralarmısınız? Önceki | Sonraki Fivigo reklam ortaklığı tık başı 2cent
Saat: 12:31 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik