webmaster
 
›
Cevapla
11-12-2010 17:06:02
 

Dünya Osmanlı ' Dan Neden Korkar? İşte Açıklaması :)

Bu Konudaki Bilgileri Bilmiyor Olabilirsiniz !

Osmanlı Devletini Biliyormuydunuz?

-----------------------------------------------------------------

Tuna Nehri Üzerinde Bir Ada Olan AdaKale ' nin Şuan Türkiye ' nin Sınırlarında Olabileceğini Biliyormuydunuz?

Vaktiyle Nasıl Amerikayı Haraca Bağladığımızı Biliyormuydunuz?

Amerikan Tarihindeki Tek Yabancı Dildeki Anlaşmanın Türkçe Olduğunu Biliyormuydunuz?

Bundan 21o Yıl Önce Çöktü Çökecek Denilen Osmanlı Devleti ' nin Sadece Irablus Paşası ' nın Bile Amerikan Gemilerine Göz Açtırmadığını Biliyormuydunuz?

İzlanda Kıyılarının Osmanlı Sarıklarıyla Ve Ezan Sesiyle Tanıştığını Biliyormuydunuz?

Fransa ' ya Yardım Eden Barbaros ' a Geçiçi Bir Köy Veren Fıransız Yetkililerin Köyün Asıl Halkının Müslüman Olmasından Korktuğu İçin Sürgün Ettiğini Biliyormuydunuz?

Osmanlı Topraklarında Rahatça Dolaşabilen Saygı Duyulan GayrıMüslüm ' lerin Aksine, Londra Sokaklarında Bir Osmanlı ' nın İnsan Sayılmayacağını Biliyormuydunuz?

Bizans İmparator ' unu Bile Yeniçeriler Koruduğunu Biliyormuydunuz?

Yemen ' in En Önemli Kaynağı Olan Kahveyi, Osmanlı ' ya Borçlu Olduğunu Biliyormuydunuz?

Tüm Dünyanın Amerika ' ya Ait Olduğu Zannettiği Özgürlük Anıtı ' nın Aslında Osmanlı ' nın Parasıyla ve Emriyle Yapıldığını Biliyormuydunuz?

Birinci Dünya Savaşı ' ndan Bir Hafta Önce 1914 Yazında 1 Türk Lirasının Karşılığının 3.17 $ Ve 18.45 Marka Tekabül Ettiğini Biliyormuydunuz?

Ve Bu Bilmediklerinizin Çoğunun Osmanlı ' nın Çöküşü Sırasında Yaptığını Biliyormuydunuz?

Yazı Bana Aittir

Alıntı Yapacak Olanlar Kaynağı Gösterirse Sevinirim

Bir önceki yazı Rüya Ölmüş mü ? hakkında bilgi vermektedir.

11-12-2010 17:17:48
 
Alıntı:


İzlanda Kıyılarının Osmanlı Sarıklarıyla Ve Ezan Sesiyle Tanıştığını Biliyormuydunuz?

vay bee...

11-12-2010 17:18:02
wms wms offline
 
yanlış anlama ama burada yazılanları farklı bir yerde daha görmüştüm.

yani aynı kaynağı okumuş olabiliriz.

ya da bir videouydu galiba. belki de sen yaptın videoyu.

neyse eline sağlık.

edit: buldum

11-12-2010 17:18:21
 
osmanlının kıyafetlerinin yettiği savaşlar olmuş neden korkmasınlar,

hey gidi hey nerede ogünler nerede bugün...


ÜÇ ÇUVAL
19.yüzyılda Almanya'nın Mülheim şehrindeki Ren Nehri'nin bir yakasında Almanlar, öbür yakasında da Fransızlar oturuyordu. Fransızlar, her sene nehrin Almanlardaki kısmına geçip mahsulün
tümünü toplayıp ++++rüyorlardı.
O sıralar, birliğini temin edemeyen güçsüz Almanlar ise buna fazla ses çıkaramıyorlardı tabi. Her sene böyle olunca çareyi Osmanlı Sultanına durumu yazıp, imdat istemekte bulurlar.
Mektupta şöyle demektedir: "Fransızlar her sene bize zulmediyor, mahsulümüzü elimizden alıyorlar. Siz ki, dünyaya adalet dağıtan bir imparatorluğun sultani, İslamiyet'in de halifesisiniz. Bizi bu zulümden kurtarın. Asker gönderin.Ürünlerimizi bu sene olsun toplama imkanı sağlayın."

Çöküş faslına girildiği bir zamana denk gelen yardim isteğini inceleyen padişah asker göndermeyi mümkün ve gerekli görmez; yalnızca asker elbisesi göndermeyi kafi bulur ve cevabını bir mektupla beraber içi askeri elbise dolu üç çuval yollatır. Şaşkına dönen Almanlar, çuvalı alıp mektubu okurlar: "Fransızlar korkak adamlardır. Onlara yeniçeri göndermemize gerek yoktur.Yeniçerimizin kıyafetini görmeleri kafidir. Çuval içindeki Osmanlı askerinin elbiselerini adamlarınıza giydirin. Mahsul zamanı, nehrin görülecek yerlerinde dolaştırın.

Karşıdan gören Fransızlar için bu kafidir." Bağ bahçe sahipleri hemen Osmanlı askerinin kıyafetini kapışırlar.Hasat vakti büyük bir heyecanla yeniçeri kıyafetinde, nehir kıyısında dolaşmaya başlarlar. Ertesi gün, karşıdan gelen haber, Almanların sevinç çığlıkları atmalarına sebep olur: "Osmanlılardan imdat geldiğini düşünen Fransızlar, korkudan köylerini de terk ederek iç kısımlara doğru kaçmaktalar. Mahsulünüzü rahatça toplayabilirsiniz. Zulüm sona ermiştir."
Bu olay, Mülheim' lıların gönüllerinde taht kurmuştur. Giydikleri yeniçeri kıyafetlerini, daha sonra Mülheim' a bağlı Karlsruhe Müzesine koyup ziyarete açarlar. Şehrin en yüksek binasına da Osmanlı bayrağı asarlar. Ayrıca, halen olayın yıldönümünde de şehirde bir karnaval düzenleyip hadiseyi temsilen kutlarlar. Bu olay Osmanlı'nın sadece bir yeniçeri kıyafetiyle Almanları Fransızların elinden ve talanından nasıl kurtardığını gösteren maziden elmas bir tablo olarak kalmaktadır

Hikaye Alıntıdır.

11-12-2010 17:59:33
 
Alıntı:
yanlış anlama ama burada yazılanları farklı bir yerde daha görmüştüm.

yani aynı kaynağı okumuş olabiliriz.

ya da bir videouydu galiba. belki de sen yaptın videoyu.

neyse eline sağlık.

edit: buldum
Video başkasına ait başkasına yaptırdım videoyu...Ama yazılar bana ait.. Facebookda da paylaşmıştım zaten hatırlayanlar ordan hatırlayabilirler...

11-12-2010 19:23:03
 
Eskide kaldı şimdi bunlara yapabilirmiyiz esas soru

11-12-2010 21:02:48
 
Alıntı:
Eskide kaldı şimdi bunlara yapabilirmiyiz esas soru
Zor...

Forumda Siyaset Yasak Olmasa Ben Diyeceklerimi Bilirimde

11-12-2010 21:06:18
 
Türkiye Cumhuriyeti ilk kurulduğunda o yıllarda sadece 7-8 ülkede olan büyükelçi bulundurma hakkının Osmanılı'nın varisi kabul edilmesinden dolayı olduğunu biliyor musunuz? geri kalan ülkeler o yıllarda ancak sefir yani sıfatsız elçi bulundurabiliyordu.

11-12-2010 21:20:46
 
Şimdi Amerika'nın yerinde biz olucaktık.Osmanlı'nın çöküşünü gene Osmanlı adamları yaptı.Entrikalar,dönen dolaplar dünya nın yarısının hakimi olan Osmanlı Devleti'nin şimdi olduğu konuma bakın...

11-12-2010 23:39:09
 
Hep Osmanlı'yı överiz, günümüz hükümetini yereriz. Politik bir yorum değil bu. Hiç kendimize bakıyor muyuz? Webmaster forumundayız ve webmaster açısından bir yorum getirelim mesela. 0,01 dolara talim eden insanlar var. Yolda o parayı görse eğilip almaya üşenen bu insanlar neden o parayı kazanmak için burada uğraş veriyor? Yeni şeyler düşünmek veya olandan daha büyük düşünmek neden zor? En azından birşeyler okumak ve öğrenmek, sonuç olarakta öğrenilenden para kazanmak çok mu zor? Biz Osmanlı'yız, biz Türk'üz, bizden korkuyorlar ama biz onlardan 0,01 dolar kazanmaya talim ediyoruz. Çıkın bir caddeye ve mağaza adlarına bakın. Ondan sonra da hala Osmanlı'dan korkuyorlar deyin.

Bu yorumumu üstüne alınıp da savunma yazmaya kalkışanlar da olacaktır. Böyle bir milletiz.

Cevapla

"Dünya Osmanlı ' Dan Neden Korkar? İşte Açıklaması :)" konusu hakkında etiketler
aciklama alman almanlar almanlardan almanlari amerika asil asker askerinden avrupa barbarosa bayrak bile bilgi bilir biliyor biliyormuz bir bizans buyuk ceriler cevabi cok cokecek coktu denilen denmistir devlet devletinden devletini devletler dunya eden elbisesini eski etti ezan fransa fransaya fransiz gecici gonderi hadise imparatorlugundan imparatorlugunu insanlar izlanda izlandada izlandaya kalmadi karsruhe kiyafetleri kiyafetlerinden kiyilari korkan korkanj korkanlar korkar korkarlar korkma korkmak korktular korkup korkuyor korudu korudugu korudugunu koy koyu koyunlar mulhaym mulheim muydunuz muzesi muzisesi nasil neden nehri nelerden neyden niye osmalidan osmanli osmanlidan osmanlilardan osmanlineden osmanlinin sesi sesinden tuna turan turk ulkeler verildi video yabancilar yapilan yardim yardimi yeni yeniceri yillarda

Rüya Ölmüş mü ? Önceki | Sonraki Yöneticilik Görevim Hakkında Açıklama
Saat: 08:08 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik