webmaster
 
›
Cevapla
30-09-2011 22:24:41
 

Pozitif Düşünün / Pozitif Düşüncenin İnsan Hayatındaki Etkisi

Pozitif Düşünün ! Herkez Pozitif düşün, pozitif düşünün der ama ne için der? Pozitif düşünmenin etkisi nekadardır? Sadece pozitif düşünerek neler başarılabilinir? Çoğunluk bu soruların cevabını bilmez, bol keseden atarak pozitif düşünün der ama neden pozitif düşünelim?

Kişi kendini bir amaca adadığında, Evren onunla iş birliği yapar. Başka türlü asla oluşmayacak güçler ortaya çıkarak kişiye yardım eder. Kişnin verdiği karar sonucunda kendini destekleyen bir olaylar zinciri gerçekleşir; Aklının ucundan bile geçmeyecek her türlü beklenmedik olay ve yardımla karşılaşır.
Goethe
Goethe’nin bu sözü olumlu ve olumsuz her iki düşünce içinde geçerlidir, kişi kendini olumlu veya olumsuz her hangi bir amaca adadığında olumlu veya olumsuz birşey düşündüğünde evren onunla iş birliği yaparak düşündüğü, kendini adadığı işi gerçekleştirmesinde yardım eder. Pozitif düşünürsek, evren sizinle pozitif negatif düşünürsek, evren sizinle negatif bir şekilde iş birliği içersinde olucaktır. Düşüncelerin günü kesinlikle çok önemlidir, ağzımızdan çıkan her bir söz bize olumlu veya olumsuz şekilde döner bir insan Üniversiteyi kazanamadıysa mutlaka geçmişte, ben kazanamam demiştir.

Düşüncelerin insan üzerinde etkisi: Nick güçlü, sağlıklı bir işçi manevra sahasında çalışıyor. Arkadaşları ile ilişkileri iyi ve sevilen bir insan. Ne varki kömtümse birisi, herşeyin kötüsünü bekliyor ve başına kötü şeyler gelmesinden korkuyor. Bir yaz günü, tren işçileri, ustabaşının doğum günü nedeniyle bir saat önceden serbest bırakılıyorlar. Tamir için gelmiş olan ve manevra alanında bulunan bir soğutucu vagonun içine giren Nick, yanlışlıkla içerden kapıyı kapatıyor, kendini soğutucu vagona kilitliyor. Diğer işçiler Nick’in kendilerinden önce çıktığını düşünerek çalışma alanından ayrılıyorlar. Nick kapıyı tekmeliyor, bağırıyor fakat duyan kimse olmuyor, duyanlar da bu tür seslerin sürekli geldiği bir ortamda olduğu için pek kulak vermiyorlar.
Nick burada donarak öleceğinden korkmaya başlıyor. Eğer buradan çıkmazsam, burada kaskatı donacağım diye düşünmeye başlıyor. İçerde yarısı yırtılmış bir karton kutunun içine giriyor. Titremeye başlıyor. Eline geçirdiği bir kağıda karısına ve ailesine son düşündüklerini yazıyor:

“Çok soğuk, bedenim hissizleşmeye başladı. Bir uyuyabilsem! Bunlar benim son sözlerim olabilir.”

Ertesi gün soğutucu vagonun kapısını açan işiler, Nick’in donmuş bedenini buluyorlar.
Üzerinde yapılan otopsi, onun donarak öldüğünü gösteriyor.

Fakat bu olayı olağanüstü yapan, soğutucu vagonun soğutma motorunun bozuk ve çalışmıyor olması. Vagonun içindeki ısı 18 derece, ve vagonda bol hava var. Nick’in donarak ölmesini gerektirecek bir durum söz konusu değil.


Bir önceki yazı Lotodan Para Kazanmışım :P hakkında bilgi vermektedir.

02-10-2011 17:06:02
 
yazı uzun arkadaşlar bide istediğiniz bişeyi içinizden söyleyin oluyormuş bir kitapta okudum

02-10-2011 21:05:00
 
Elimden geldiğince kısa ve anlaşılır yapmaya çalıştım. =)

Cevapla

"Pozitif Düşünün / Pozitif Düşüncenin İnsan Hayatındaki Etkisi" konusu hakkında etiketler
atmak bilgi bilgilerin bilgilerinin bilginin dun duslerin dusucenin dusumenin dusunce dusunceler dusunceleri dusuncelerin dusuncelerini dusunceni dusuncenin dusuncesini dusuncesinin dusunceyle dusunerek dusunme dusunmenin eskiden etk etki etkiler etkileri etkileyen etkisi etkisinde etkisini evren farkli faydalari gecmis gelecek goethe gucu hakkinda hakkindaki hayata hayati hayatimiza hayatin hayatina hayatinda hayatindaki hayatini hayatinin hayatiyla her ile ilgili insa insan insana insani insanin insanlar insanlara insanlarin katkilari kisi kisinin kompozisyon lari leri nasil nedir negatif neler nelerdir nin nsan olaylar olaylara olumlu olumsuz onemi paranin pozitif poztif sifrenin sihirli sozler sozleri trenlerin uzerindeki uzerine vucuttaki yanlari yapabilir yapabilirim yararlari yas yasalarin yasamina yasaminda yasamindaki yazip yirtip

Lotodan Para Kazanmışım :P Önceki | Sonraki Samsung Monte Mobile'a Uyumlu Code Editor Lazım
Saat: 10:45 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik