webmaster
 
›
Cevapla
02-07-2010 15:48:49
 

Yaşlı Adam ve Çocuk

Yaşlı Adam ve Çocuk


Şubat Ayı'nın Soğuk, Fırtınalı ve karlı bir günü Tek Oda'da Soba ile ısınan bir Aile, dışarıdaki Öfkeli Fırtınaya karşı huzurlu bir yuva...
Çocuk için Mutlu ve Kavga Gürültüsüz bir Aile ortamı olsun yeter ki Yaz, Kış Soğuk Fakirlik yada Hüzün önemli değildir.

O soğuk ve fırtınalı günde Çocuk Annesi'nin "Gitme Oğlum Düşüceksin" sözlerini dinlemeyip ödevi için kırtasiye'ye Öğretmeni'nin İstediği Malzemeleri almaya gitmek için Hazırlanır, Babasının ona 3 yıl önce aldığı küçük gelen, Ön Fermuarı Bozuk Cepleri yırtılan Eski montunu giyer ve evden çıkar Tipi öyle sert Yağar ki Cocuğun yüzü burnu elleri kıpkırmızı olur ama buna aldırmaz ve yoluna devam eder.

Yavaş ve Soğuktan titreyen adımlar ile ilerler iken bir yaşlı amca karların içinde düşmüş çaresiz yattığını ve de kimsenin O na Yardım Etmediğini görür! Yaşlı amca Hasta ancak yine Namazını aksatmamak için Camiye Gitmek istemiş, yolda Öfkeli Yağan Tipi'nin Sertliğine dayanamamış Düşmüş! Çocuk Yaşlı amcayı kaldırmış elinden tutmuş yavaş yavaş konuşa konuşa Camiye götürmüş Çocuk'da Amca ile birlikte Namazını kılmış yaşlı ve hasta Amcayı tekrar elinden tutarak evine götürmüş!

Yaşlı Amca; Çocuk Tam Evine Döner iken Camdan Kafasını uzatıp " Benim İyi kalpli Oğlum Allah Razı Olsun Senden Allah sana Kara kaşlı kara gözlü Esmer Güzeli Bir Kız Nasip Etsin" der ve çocuk Sağol "Amca Kader kısmet Kendine İyi Bak" der ve Evin yolunu tutar.

Aradan 2 Ay Sonra Yaşlı Amca hastalığına Dayanamayıp Vefat Eder ve Huzura kavuşur, ve o Yaz Yaşlı Amcanın Söylediği Gibi Çocuk Kara Kaşlı Kara Gözlü Kıvır Kıvır Sacları olan Esmer Dünya Güzeli bir kız İle rastlantı sonucu Tanışır ve Zamanla birbirine Aşık olurlar!

O Günden Beri Birbirlerini Bırakmazlar ve Kaderleri Birbiri İçin Yazılmış Gibi Severler!

Evet Bu Olay 6 Sene Önce Gerçekleşti Bu Köşe Yazısında Başından Beri "Çocuk" Diye Bahsettiğim Kişi Benim yani Cemal Cem Altıntaş..!

6 yıldır Kara Kaşlı, Kara Gözlü Kıvır Kıvır Sacları olan bir Esmer Güzeli ile Birlikteyim Nazar Değmesin Birbirimizi Seviyoruz!

Ramazan Ayı Geliyor Çocuğu olmayan, Oğlu öss yi Kazanması için ya da İyi bir iş için bir çok insan Türbe kapılarına gidiyor Türbeler Yerine hayır yapın, iyilik edin, zekat filtre verin Yardım Edin ve en Önemlisi Dua Edin!

Her İnsan Kalbi güzel Ve Temiz olarak Gelir Dünya'ya Kalbinizdeki İyi Niyeti Güzel Duyguları Öldürmeyin İçinizdeki İnsanlığı Yok Etmeyin Bir gün Yaptığınız İyilik Yaşadığım Örnekteki gibi Size Geri Dönecektir!
Saygılarımla...


Yazı: Cemal Cem Altıntaş (By cca)
İzin Alınmadan kaynak gösterilmeden Yayınlanamaz!

Köşe Yazısı Linki:

Bir önceki yazı İyiyim İşte! hakkında bilgi vermektedir.

05-07-2010 19:00:19
 

21-07-2010 15:25:22
tm_sansar
 
çok hoş gerçekten..

21-07-2010 15:50:16
 
Gayet Güzel.Teşekkürler Paylaşım İçin

Cevapla

"Yaşlı Adam ve Çocuk" konusu hakkında etiketler
adam adamla adamlar amca amcanin asik cocugu cocugun cocuk cocuklara cocuklari Fakir firtina huzunlu ihtiyar ile insan kasli kavgasi kis kiz man olan ozet ozeti soguk sohbetleri sozleri yasli

İyiyim İşte! Önceki | Sonraki Kalbinin Yeni Talibine Tebrik Kartı
Saat: 08:52 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik