webmaster
 
Cevapla
18-06-2013 17:54:46
 

IOS 7'den IOS 6'ya Dönüş

iPhone'nunuza iOS 7 Beta 1 kurduktan sonra bir önceki sürüm olan iOS 6.1.3/6.1.4'e nasıl geri döneceğinizi bu rehberimizde sizlere adım adım anlatacağız.
Eğer cihazınıza iOS 7 Beta 1 kurmadıysanız iOS 7 Nasıl Kurulur adlı rehberimize göz atmanızı öneririz.
İlk Beta sürümü olduğu için birçok hataların bulunduğu ve batarya performansının çok kötü olduğu iOS 7'den iOS 6'ya geri dönmek için önce iPhone'u bilgisayara bağlıyoruz ve iTunes programını açıyoruz.
iTunes yüklü değilse buradan indirebilirsiniz.
iPhone'u DFU moda alıyoruz
iTunes, cihazımızı gördükten sonra iPhone'umuzu DFU moda alıyoruz. DFU moda almak için kapatma tuşuna ve ana ekran tuşuna 10 saniye basılı tutuyoruz. Daha sonra parmağımızı güç düğmesinden çekiyoruz ve ana ekran tuşuna basılı tutmaya devam ediyoruz.
Bu işlem sırasında bilgisayarınız yeni donanım eklenmiş gibi bir ses çıkartacak ve hemen sonrasında iTunes "kurtarma modunda bir iPhone bulundu" diye uyarı verecek. Uyarı geldiğinde ana ekran tuşundan parmağımızı çekiyoruz.
iTunes'tan geri yükleme yapıyoruz
Uyarıdan sonra iTunes'tan "Geri Yükleme" tuşuna basıyoruz. Eğer daha önce iPhone'nunuzun yedeğini almışsanız geri yükleme işlemi bu yedekten gerçekleştirilecek. Bilgisayarınızda iPhone yedeği yoksa iTunes yaklaşık 1GB boyutundaki iOS sürümünü indirecek.
Tüm işlemler bittikten sonra cihazınız artık iOS 6 sürümüne dönmüş olacak. Takıldığınız noktaları yorumlarda belirtirseniz size geri dönmeye çalışacağım.

Bir önceki yazı ITunes Ipuçları hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

ITunes Ipuçları Önceki | Sonraki Thunderbolt 2 Desteği Sunan Flash Disk!
Saat: 09:31 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik