webmaster
 
›
Cevapla
15-03-2012 19:46:01
 

Twitter Limitleri Hakkında (Güncelleme, API, DM, Takip)

Limitler Twitter'ın kamera arkası sistemiyle ilgilidir ve görülen hata sayfalarını azaltmak ve sitenin doğru çalışmasını sağlamak amaçlıdır. Güvenilirliği sağlamak için takip, API istekleri, direkt mesajlar ve tweet gönderimi gibi hesap hareketlerine bazı limitler koyduk.
Şu anda geçerli Twitter limitleri
Şu anda geçerli olan bazı teknik limitler:
  • Direkt Mesajlar: Günde 250 adet.
  • Güncellemeler (Tweet gönderimi): Günde 1000 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha küçük zaman aralıklarına bölünmüştür. Retweetler de güncelleme olarak kabul edilir.
  • Hesaba ait e-posta adresinde değişiklik yapma: Saatte 4 defa.
  • Takip (günlük): Lütfen bunun yalnızca teknik limit olduğunu ve agresif takip davranışını kısıtlayan başka kurallar da olduğunu unutmayın. sayfasından takip limitleri ve yasak davranışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Günlük takip limiti teknik olarak 1000 adettir.
  • Takip (hesap başına): Bir hesap 2000 kullanıcıyı takip ettiğinde, bundan sonra gelecek takip girişimleri hesaba özel oranlar tarafından kısıtlanır. Detaylı bilgi için sayfasına göz atın.
Bu limitler web, mobil site, telefon, API gibi tüm araçlardan yapılan hareketleri içerir. Üçüncü parti uygulamalardan gönderilen API istekleri saatlik API limitine dahildir. Hesaplarında çok sayıda üçüncü parti uygulama kullanan kişiler API limitine daha hızlı ulaşırlar. Bu konuda detaylı bilgi için lütfen sayfamıza göz atın.
Bu limitler sitenin yoğun kullanıldığı dönemlerde geçici olarak azaltılabilir. Bu gibi durumlarda güncelliyoruz.
Bir limite ulaşırsam ne olur?

Bir limite ulaşırsanız size bir hata mesajı göstererek hangi limite ulaştığınızı bildiririz. Zaman bazlı limitlere (direkt mesajlar, güncellemeler, hesabınıza bağlı e-posta adresini değiştirme ve API isteği limitleri gibi) ulaşmanız durumunda belli bir süre sonra yeniden denemeniz mümkün olacaktır.
Günde 1000 güncelleme gönderme limiti yarım saatlik daha kısa zaman aralıklarına da bölünmüştür. Eğer hesabınızı güncelleme limitine ulaşırsanız lütfen birkaç saat bekledikten sonra yeniden deneyin.

Bir önceki yazı Twitter'da Arkadaş ve Meslektaşlarımı Nasıl Bulurum hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Twitter Limitleri Hakkında (Güncelleme, API, DM, Takip)" konusu hakkında etiketler
1000 2000 250 acilir adresi agresif api azaltma bilgileri cok dakika demek direk direkt dmtakip edilen eposta etme facebook fotograf geldi gelir gonderememek gonderme gunceleme guncelleme guncellemeleri guncellemesi guncellenir guncelleyin gunde gunluk hakki hata hatalar hatalari hatasi hesabi hesabima hesabinizi hesap hiz icin kac kactir kadar kisitlamasi kisitlanir kisitlanmistir konu kullanimi limit limiti limitinde limitiniz limitler limitleri mesaj mesajda mobilden nasil neden nedir nekadar okumak posta saat saatlik sayisi sayisini sinari sinir siniri sinirina son sorun sorunlari sorunu surer suruyor takip takipci takipcili tane tweet tweeterda twetter twiterda twitter twitterda twitterde ulasma varmi yapilan yapma yasagi yasak yasaktir yasapi zaman zman

Twitter'da Arkadaş ve Meslektaşlarımı Nasıl Bulurum Önceki | Sonraki Twitter'ın Kimi Takip Etmeli önerilerini Nasıl Kullanırım
Saat: 21:33 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik