webmaster
 
›
Cevapla
15-03-2012 19:48:24
 

Tweet Nasıl Gönderilir

Tweet adı verilen Twitter güncellemeleri 140 veya daha az karakterden oluşur ve ilginç bilgileri dünyayla paylaşmaya yararlar. Siz de bir şeyler paylaşmak istiyorsanız, nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirsiniz!
İnternetten Tweet göndermek için:
  1. Twitter hesabınıza giriş yapın
  2. Ekranın sol üstündeki kutuya tweetinizi yazın (resim 1, altta) VEYA ekranın sağ üstündeki mavi yeni Tweet oluştur tuşuna tıklayın - tuş bunun gibidir:
  3. Güncellemenizin 140 karakterden kısa olmasına dikkat edin. Sizin için karakterleri sayacağız! Kalan karakter sayısı kutunun altında gösterilecek. (resim 2, altta)
  4. Tweetinizi profilinize yüklemek için Tweetle tuşuna tıklayın.
  5. Tweetiniz, aşağıda gösterildiği gibi, derhal ana sayfanızda yer alan zaman akışında görünecek. (resim 3)
Resim 1: Tweet göndermenin bir yolu

Resim 2: Tweet kutusu ve karakter sayacı

Resim 3: Zaman Akışında görülen Tweet

Kısa mesaj yoluyla Tweet göndermek için:
Güncelleme göndermenin bir başka yolu (bazılarına göre en iyi yol!) da cep telefonunuzdan göndermektir. Önce, Twitter hesabınıza bağlamak için , sonra da sizin için geçerli tweetinizi kısa mesaj olarak kolayca gönderin.
Tweetinizi silmek için:
  • Göndermiş olduğunuz bir tweeti silmek için lütfen okuyun.
  • Yalnızca kendi Twitter hesabınızdan kendi gönderdiğiniz tweetleri silebileceğinizi unutmayın.
  • Başka hesaplar tarafından gönderilmiş tweetleri silemezsiniz. Onun yerine tweetlerini almak istemediğiniz kulanıcıları veya .
  • Eğer bir retweeti silmeye çalışıyorsanız, retweetleri geri almakla ilgili okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazı Etiketler (# Işaretleri) Nedir? hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Tweet Nasıl Gönderilir" konusu hakkında etiketler
140 anda ayni baska baskalarini baskasina bir cekilir cevaplar facebook fotograf fotografli gelen gilir goderilir gonderdigin gonderebi gonderebilirim gonderi gonderide gonderilir gonderiliyor gonderim gonderir gondeririz gonderme gondermek gorulur hangi hesabima ile ileti istemedigin kalan karakter karsi kisiye mail meil mesaj mesaji msj nasi nasil olusturulur ozel resi resim resimi resimler resimli retweet retweeti retweetleri sayaci sayfasina sayfaya silemiyorum silinir silme silmek sine site tarafa tivitir tiwitter tterda tusla tweet tweetle tweetler tweetlere tweetleri twet twett twetter twetterde twi twieet twit twitera twitere twitler twitleri twitter twittera twitterda twitterdan twitterde twitterden twittere twitterler twittermsj twitternasil Twitterresim unlu unlunu verilen yapilir yollanan yollanir

Etiketler (# Işaretleri) Nedir? Önceki | Sonraki Tweet Türleri ve Nerelerde Görüldükleri
Saat: 22:02 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik