webmaster
 
›
Cevapla
15-03-2012 19:55:22
 

Hesabım Kontrolüm Dışında Hareket Ediyor

Eğer hesabınız ele geçirildiyse veya kontrolünüz dışında etkinlik gösteriyorsa fakat hala hesabınıza giriş yapabiliyorsanız bu sayfayı okuyarak hesabınızın güvenliğini sağlayabilir ve istenmeyen davranışları durdurabilirsiniz. Eğer hesabınıza giriş yapamıyorsanız lütfen bu göz atın.
Hesabım tehlikede mi?
  • Hesabınızdan kontrolünüz dışında tweet gönderiliyorsa,
  • Hesabınızdan kontrolünüz dışında DM (direkt mesaj) gönderiliyorsa,
  • Kendi yapmadığınız veya onaylamadığınız hareketler gözlemlediyseniz (takip etmek, takibi bırakmak veya engellemek gibi),
  • Hesabınıza ait e-posta adresini değiştirmemenize rağmen bizden, "Yakın zamanda Twitter hesabınızla ilişkili e-posta adresinizi değiştirdiniz" mesajı içeren bir e-posta aldıysanız
Lütfen aşağıdaki adımları izleyin:
1. Şifrenizi değiştirin

Lütfen derhal hesap ayarlarınızda yer alan bölümüne giderek Twitter hesabınızın şifresini değiştirin. Lütfen daha önce kullanmadığınız güçlü bir şifre oluşturun. Eğer hesabınıza giriş yapamıyorsanız lütfen bu okuyun.
2. Uygulama erişimlerini kaldırın

Giriş yaptıktan sonra hesap ayarlarınızda yer alan sekmesine gidin ve tanımadığınız veya güvenmediğiniz tüm üçüncü parti uygulamaların hesabınıza erişimini kaldırın.

3. Güvendiğiniz üçüncü parti uygulamaları yeni şifrenizle güncelleyin

Eğer güvenilir bir dış kaynaklı uygulama veya widget Twitter şifrenizi kullanıyorsa, uygulamanın içindeki şifrenizi güncellemeyi unutmayın. Aksi halde başarısız giriş denemeleri nedeniyle hesabınız .
Artık hesabınızın güvenliği sağlanmış olmalı ve bundan sonra beklenmedik hesap davranışlarıyla karşılaşmıyor olmalısınız. Eğer hala sorun yaşıyorsanız daha fazla yardım için lütfen bir yapın.
Basit önlemler alarak hesabınızı koruyun
Eğer hesabınız kontrolünüz dışında hareket ediyorsa bu ek önlemleri alın:
  • Hesabınızdan kontrolünüz dışında gönderilen tüm istenmeyen tweetleri silin.
  • Bilgisayarınızı virüsler ve kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın, özellikle de izniniz dışındaki hareketler şifrenizi değiştirmenize rağmen devam ediyorsa.
  • İşletim sisteminiz ve uygulamalarınız için güvenlik önlemleri yükleyin.
  • Her zaman başka hiçbir yerde kullanmadığınız ve tahmin etmesi zor olan yeni ve güçlü bir şifre kullanın.
  • Hesabınızın ele geçirilmesini ve kimlik ++++++lığını önlemek hakkında detaylı bilgi için ziyaret edin.
Bir hesap nasıl kontrol dışı hareket eder (hesabım ele mi geçirildi?)
Kullanıcı adı ve şifrenizi kötü amaçlı üçüncü partilerle paylaştıysanız, Twitter hesabınız zayıf bir şifre kullanmanız nedeniyle tehlikelere açıksa, bilgisayarınızda yer alan virüs veya kötü amaçlı yazılımlar şifrelerinizi topluyorsa veya gizliliği ihlal edilmiş bir ağın içindeyseniz hesabınız kontrolünüz dışında hareket ediyor olabilir.
Beklenmedik güncellemeler her zaman hesabınızın ele geçirildiği anlamına gelmez. Bazen üçüncü parti bir uygulama beklenmedik davranışlara yol açan bir sorun yaşıyor olabilir. Eğer garip davranışlar fark ederseniz şifrenizi değiştirmek ve/veya uygulamaların hesabınıza erişimlerini kaldırmak sorunu çözecektir. Böylece uygulamalar artık hesabınıza erişim sağlayamazlar.
Sizin göndermediğiniz veya gönderilmesini onaylamadığınız güncellemeler hesabınızda beliriyorsa en doğrusu bir an önce harekete geçmeniz olacaktır. hesap güvenliğiyle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazı Yüzlerce Bedava Türk Takipçi hakkında bilgi vermektedir.

16-03-2012 17:54:54
 
bende de hesap kendi kendine birilerini takip ediyo nasıl engellerim uygulamaların hepsini kaldırdım ama bi takipçi kasma sitesinde hesabımı açmıştım faka uygulamalar kapalı yinde oluyo

09-10-2012 21:34:13
 
Alıntı:
bende de hesap kendi kendine birilerini takip ediyo nasıl engellerim uygulamaların hepsini kaldırdım ama bi takipçi kasma sitesinde hesabımı açmıştım faka uygulamalar kapalı yinde oluyo
aynısı şuan bendede var.

15-10-2012 15:19:21
 
Alıntı:
aynısı şuan bendede var.
kardeşim muhtemelen kulladığın uygulamalardan biri şifrene erişip onu indexlemiş şifreni değiştirirsen sorun ortadan kalkar

18-10-2012 15:59:49
 
Alıntı:
aynısı şuan bendede var.
twitter hesabınla bir uygulamay girerken lütfen uygulamanın yapabilecekleri bölümüne bakın.. orda şifrenizi görmek tarzında bişey varsa kesinlikle kullanmayın. sadece şifrenizi göremiycek uygulamalar kullanın.

18-10-2012 22:16:34
 
Sorun cuzuldu beyler eyvallah...

19-10-2012 11:16:39
 
(: Yararlı oldu bunlar. Teşekkürler Dostm (:

Cevapla

"Hesabım Kontrolüm Dışında Hareket Ediyor" konusu hakkında etiketler
aliyor ama anyone atiyor can degistirdigin disi disinda edilen ediliyor ediniz ediyo ediyor ediyorum ele engelleme engelleyebilirim engelleyebilrim etme etmeyi facebook facem gec gecirildi gecirildiyse gerek girdi gorulmesi hala haraket hareket hareketler hesabi hesabim hesabima hesabimdan hesabinda hesabiniz hesap hesaplari isletim istenmeyen kaldirdim kaldirma kasma kendi kendiliginden kendine kendisi kisi kontrol kontrolum leme leri lerini lgi lutfen nasil not okuyanlar olmayip sifre sistemim sorunu taki takibe takibi takip takipci takipleri tapip tehlikeli the track tter turn twe tweet tweetir tweetler tweetleri tweter twi twit twiter twitleri twitter twitterda twitteri twitterim twtter uygulama uygulamalar uygulamayi virus virusu yapiyor yapmali yapmam yardim yok ytakpg zaman

Yüzlerce Bedava Türk Takipçi Önceki | Sonraki Selamınaleyküm Ws Ailesi Bi Yardım Etseniz Sevinirim !!
Saat: 12:49 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik