webmaster
 
Konu Kilitli
05-03-2011 23:55:25
 

Bilgisayara Bulaşan Keyloggerden Kurtulmak ve Güvenlik


Bilgisayarınıza bulaştığında hiçbir şekilde haberiniz olmaz. Masaüstünüzü yada browser başlangıç sayfanızı sabitlemez.Kısaca tanımlamak gerekirse kişilerin ürettiği ve oluşturulması çok kolay ajanlardır.

Peki Bu Ajanlar Ne Yapar ?

Doğrusunu söylemek gerekirse ne yapmazki ? Deyim yerindeyse saman altından su yürütürler.Klavyenizden girdiğiniz her harfi tek tek kaydeder.Tahmin edebileceğiniz üzere internet bankacılığı şifreleriniz , msn şifreleriniz,eğer internet siteniz var ise sitenizin şifresi sitelerdeki üyelikleriniz… Kısaca herşey bu ajanı oluşturan kişinin eline geçer ve sizin için çok ciddi problemlere yol açacağı kesin.

Teknoloji geliştikçe virüslerin işleyişleride değişmekte ve gelişmektedir.Örneğin eskiden sadece klavyeden girilen bilgileri alabiliyordu.Daha sonra geliştirildi ve kopyalanan bilgileri alabilir hale getirildi.Daha sonra teknoloji gelişti ve sanal klavyeler oluşturuldu güvenliğiniz için sanal klavyeleri kullanın diye sayısız reklam yapıldı.Fakat bununda çözülmesi fazla uzun sürmedi.Günümüzde sanal klavyede kullandığınız işlemleri bile kullanıcısına ileten virüslerle karşılaşmak mümkün.

Peki Bu Lanet Virüsten Nasıl Kurtulabilirim ?

Aslında virüslerden kurtulmak oldukça basit.Birkaç yöntemi sizlerle paylaşabileceğim sadece.

1. En temizi bilgisayarınıza format atmanız.Fakat uğraşamam diyorsanız.
2. Başlat >> Çalıştır >> msconfig ve enter tuşuna basıyoruz.Daha sonra açılan sekmelerden başlangıç bölümüne geliyoruz.İşaretli olan uygulamalar arasında keyloggerı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.Tavsiyem başlangıçta sadece sistem için gerekli dosyaları çalıştırın ve bu bölümü sık sık kontrol edin.
3. Sürekli güncelleme imkanınız olan bir virüs programı.

Keyloggerlardan kurtulmanın en basit 3 yolu bunlardır.Bundan başka birçok yöntemle bu virüsleri sisteminizden uzaklaştırabilirsiniz.Fakat bu 3 yöntem en basitleri ve kısa yoldan yapılabilecek bir uygulama olduğu için sadece bu 3 yöntemi sizlerle paylaştım.


Bir önceki yazı google.com.tr reklam sorunu-trojen hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Bilgisayara Bulaşan Keyloggerden Kurtulmak ve Güvenlik" konusu hakkında etiketler
2012 adi arkadaslar atarak baslangic bilgisayar bilgisayara bilgisayardaki bilgisayardan bilgisayari bilgisayarima bilgisayarimdaki bilgisyarima browser bulasan bulasmis bulasti bulastiginda eposta flashlara giren ile internete internetten keylog keyloger keylogerden keylogger keyloggerdan keyloggerden keyloggerformat keyloggeri keylogu kurtulabilirmiyiz kurtullma kurtulma kurtulmak kurtulmanin lgi mail nasil nedir olur pcye programi programlari reklam reklamlar sayarima silme sisteme sitelerinden sklavyeden syoldan tarayici temizlemek trojen urunler urunleri usbbilgisayara viruslerden viruslerinden viruslerinin virusten virusu web yardim yollari

google.com.tr reklam sorunu-trojen Önceki | Sonraki Virüslerden Korunmanın 10 Yolu!
Saat: 22:03 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik