webmaster
 
Konu Kilitli
21-09-2012 01:31:30
 

Flash Bellek Virüs Temizleme

Flash Bellek Virüs Temizleme

Bilindiği üzere flash belleklerimize virüs bulaşması ve bunun sonucunda flash belleğimizde bulunan dosya ve klasörlerimizin otomatik olarak gizlenmesi bizim için çok büyük problemler yaratmaktadır. Peki bu problemleri nasıl ortadan kaldıracağız.Virüs olayına son vermemiz gibi bir durumun söz konusu bile olmadığını biliyorsunuz.Ama en azından flash belleğimize virüs girip dosya ve klasörlerimizin görünmez yani gizli olduğu durumlarda bunun çeşitli çözümlerinin olduğunu ve flash bellek virüs temizleme imkanımızın olduğunu biliyoruz.Benim size anlatacağım yöntemde herhangi bir program kullanmaya gerek kalmadan bu problemi kolayca ortadan kaldıracağız.

1. Adım: İlk önce masaüstünde bulunan Bilgisayarım simgesine çift tıklıyoruz ve açılan pencereden flash belleğimizin hangi sürücü ismiyle isimlendirildiğini buluyoruz.

Örneğin, flash belleğimizin adının yanında H: yazdığını varsayalım.Bu sizin bilgisayarınızda farklı bir harf olabilir.

2.Adım: Flash belleğimizin hangi harf ile adlandırıldığını bir önceki adımda bulduk. Daha sonra sırasıyla Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Komut İstemi seçeneklerine tıklıyoruz ve siyah bir pencere ekranda beliriyor.

Biz bu pencerede ilk önce H: yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Daha sonra resimdeki kodları yazıp Enter tuşuna basıyoruz ve flash belleğimizin ışığının sönmesini bekliyoruz,flash belleğimizi bilgisayardan hemen çıkarmıyoruz. Flash belleğimizin ışığı sönünce; flash belleğimizde gizlilik özelliği kazandırılmış olan ve gizlilik özelliğinin kaldırılmasına izin verilmeyen tüm dosya ve klasörlerimiz görünür hale gelmiş oldu.


Bir önceki yazı Flame Virüsü Kendini Yok Etmeye çalışıyor hakkında bilgi vermektedir.

27-09-2012 19:04:36
 
resimde herhangi bir kod yazmıyor, sanırım eklemeyi unutmuşsun. benim genellikle işimi gören kod attrib -r -s -h kodudur yada sadece attrib, flashlardaki autorunlar için bunu kullanırım hep

Konu Kilitli

"Flash Bellek Virüs Temizleme" konusu hakkında etiketler
2011 2012 ayni bellege bellegi bellegimdeki bellegimizde bellegini bellek bellekte bellekteki bellekten bilgisayar bilgisayardan disk diskte dosya dosyalar eyi fash filas flas flasbellek flasdan flash flashi flashta flashtaki flashtan flasta flastaki flastan flbellekten fotograflari gelen getirmek girdi gizlendi gorunmez gorunur hale icindeki iki ile interuzerinden isimde isimleri istemi istemiyle iyi kaldirma kaspersky kodlari kodu komut komutu kurtarma masaustu nasil olan olmadigini olup online otomatik programi programlari rus silebiliriz silinir silme sirasiyla son suruba surum tarama taramatemi temi temileme temizle temizleme temizlemek temizlenir temizlerim temizleyici temizlwmw trojen truva ubellek usb viru virus virusler viruslerden virusleri viruslerini virusten virusu vuris yapiyor zleme zlememe zleyi

Flame Virüsü Kendini Yok Etmeye çalışıyor Önceki | Sonraki Live Security Premium Baş Belası
Saat: 16:15 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik