webmaster
 
Cevapla
05-05-2009 13:22:16
 

Motion Tween & Shape Tween Açıklamaları.

Merhaba,

Motion Tween:
Arkadaşlar bu makalede mation tween ve shape tween in açıklamalarını yapıcam.MOtion tween de en çok nesneler hareket ettirilir.Mesela siz bir yazı yazarsınız bir yerden bir yere götürürsünüz.Yada bir nesne çizersiniz bir yerden bir yere götürürsünüz.1. frame çizersiniz 20. frame keyframe koyup 20 frame de nesne nereye gelsin istiyorsak 20. frame deki nesneyi oraya götürürüz motion tween verdikmi o nesne hareket eder.Flash ın önemli özelliklerinden biride flash ara frame leri kendi doldurur yani 1 ile 20. frame arasını kendisi doldurur.Motion tween genelde haraket ettirme için kullanılır.Gelelim Shape Tween e.

Shape Tween:

Shape tween nesne değişiklikleri için kullanılır daha önceki makalede görmüştük yazıyı başka yazıya çevirmiştik.Yada shape tween de yuvarlağı kareye çevirebiliriz.Shape tween de şekil değişiklikleri için kullanılır Önemli bir UYARI shape tween de nesneleri ctrl+b kısa yoluyla parçacıklara ayırınız yoksa shape boşa gider ve ne kadar yaparsanız yapın şekil değişikliği olmaz.Tuz buz halini alması lazımki şekil değişikliği gerçekleşebilsin.


Makale Benim tarafımdan WebMasterSitesi.Com için yazılmıştır.

Bir önceki yazı Flash8 de yazıyı soluktan netleştirme. hakkında bilgi vermektedir.

Cevapla

"Motion Tween & Shape Tween Açıklamaları." konusu hakkında etiketler
acikla aciklama aciklamalari aciklayiniz acilir adobe anlama anlatim anlatimi ara araindaki arasi arasinda arasindaki belirlenir calismiyor clasic classic classical clsassic com create cs6 demek demektir dersi dersinde dersler dersleri easing ettirme fark farki farklar farklari flash flashda flashta flashtagore gelir gore hakkinda hangi hareket hareketler ile ivme kendisigitweyeny kilavuzu kisaca klasik komutu konu kullanilir ler lerr moti motion nasil nasildir neden nedi nedir nedirr nelerdir nerede nerelerde nesne neye ornegi ornek ornekler ornekleri oynamaz ozeti ozkleri programinda saat shape shapes shepe tasarim temel teween tween tweende tweeni tweening tweenler twen uygulama uygulamalari webmaster yapam yapilir yapmak yazi yazili yaziya yaziyi yzili

Flash8 de yazıyı soluktan netleştirme. Önceki | Sonraki Basit bir Html template kendi yapımım.
Saat: 02:24 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik