webmaster
 
Konu Kilitli
25-08-2011 02:19:08
 

Sözlükte "bütçe" Ne Demek?

1. Devletin, bir kuruluşun, bir aile ya da bir kimsenin gelecekteki belirli bir süre için tasarladığı gelir ve giderlerini tür ve ayrıntılarıyla gösteren çizelge.
2. Devlet ve öteki kuruluş ya da toplulukların belirli bir dönem içindeki gelir ve giderlerinin oranlama niceliklerini önceden saptayan, onaylayan ve bu işlemlerin yapılmasına izin veren yasa ya da karar.
Bütçe kelimesinin ingilizcesi

n. budget, supply, income, the estimates

Bir önceki yazı Sözlükte "sis" Ne Demek? hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Sözlükte "bütçe" Ne Demek?" konusu hakkında etiketler
adi aile ailemizin ailenin anlam anlama anlami annama ayagini aylik ayrintilarini ayrintilatin ayrintisini belirli bilgi bir bitce bucce BURCE butc butca butce butcede butceli butcene butcenin butceninnedemek butcenizin butcesi butcesinin butec buyce cizelge cizelgenin cok cumle deek deki deme demek demekti demektir demektire demk demktir devlet donem ene facebook gelir geliyor gelmektedir gezi gider giderini giderlerin giderlerinin global gore gosteren gunluk hasilat hukuk kelime kelimesinin kisa kisaca kisacasi kullanimdaki mek nasil nede nedek nedeme nedemek nedemektir nedemnek nedir nin okul oldu ozet ozeti para site sozlugu sozluk sozlukte sozlukteki sure tarihte toplulukun tukcede turkce uludag uzat ven vizyon yapildigi yorganina yuksek

Sözlükte "sis" Ne Demek? Önceki | Sonraki Sözlükte "dayanışma" Ne Demek?
Saat: 10:46 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik