webmaster
 
Konu Kilitli
26-11-2011 19:01:23
 

Access Point Nedir Anlamı , Ne İşe Yarar

Access point veya erişim noktası, birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak bir birine bağlayan veya İnternet bağlantılarını sağlayan aygıt.


Kablosuz Sinyal Tekrarlayıcı Noktası da diyebileceğimiz bir cihazdır. Almış olduğu kablosuz ağ sinyalini tekrar güçlendirip yayınlayarak mesafeyi ve sinyal kalitesini artıran bir cihazdır, genelde router özelliği de buluan cihazlar kablolu bir ağı kablosuza çeviren wireless router görevini de (birini seçmek şartıyla) yapabilen cihazlardır.

Routing Bridge Repeater olmak üzere üç özelliğe sahiptir;

Routing: almış olduğu veri sinyallerini (internet gibi) kablosuz olarak RF sinyalleri ile ortama taşır Bridge: Kablosuz özelliğe sahip olmayan cihazları (Yazıcı gibi) kablosuz ağa dahil eder. Böylece ortak kullanıma yardımcı olur. Repeat: Kablosuz Vericilerden aldığı RF sinyallerini güçlendirerek Menzil arttırımına gitmek için kullanılır.

Bir önceki yazı Vps Nedir ? Ne İşe Yarar ? hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Access Point Nedir Anlamı , Ne İşe Yarar" konusu hakkında etiketler
accees acceess acceff accent acces accespoint access accesspoint accest acceste accses accsess aceess acess acsees Acses acsess acxess adlari akses aksespoint aksespont alma anlami arttiran axcess axes axess axex axses bilgisayar boint bulmak calisir cihazi demek demektir edir erisim gorevleri gruplar guclendirici hakkinda ile int intersinyali ise islere istiyorum kablosuz microsoft modem nasil ned nedemek nedi nedir nedir4 nedirr nedit neir neise nelerdir neye nokta noktalar noktasi npoint olarak paint poi poin poind poine poinedir point pointer pointin pointle pointler pointn points repeater router rrrr SINYAL sinyali tam tanimi tekrarlayici value wireless wlan yara yaraaaa yaradigi yarar yararlar yararlari yarear yariyor

Vps Nedir ? Ne İşe Yarar ? Önceki | Sonraki Htaccess Nedir Anlamı
Saat: 03:45 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik