webmaster
 
Konu Kilitli
19-02-2008 13:58:25
kadınca
 

Logo Nedir?

Logo Nedir?

Bazı kurum ve kuruluşların, bazı etkinliklerin, ve bazı markaların kendilerini sadece bir isimle ifade etmeleri akılda kalıcılık açısından etkili olmayabilir. İşte bu akılda kalıcılığı sürekli tutmak ve görüldüğünde o markanın akla gelmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş sembole "LOGO" denir.(Örn: Coca Cola 'nın el yazısı tarzındaki logosu, Mc Donald's ın logosu)

İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır? Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Başlarken: Logoda amaç çok önemlidir.Önce amacımızı belirlemeli, logoyu ona göre düzenlemeliyiz. Amacımız bir ismi logo haline getirmek midir? yoksa bir etkinliğe göre logo bulmak, yapmak mıdır? Dikkat etmeliyiz.

* Akılda kalıcı olmalıdır.
* Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır.
* Logo şekille ve yazı bir arada kullanılabilir.
* Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.(Örn: Kimya ile ilgili bir organizasyonda, logo yapılırken deney malzemelerinden ya da kimya ile ilgili bir başka sembolden yola çıkılabilir.)
* Logo yapılırken ,yapılacağı kurum ya da markanın kendi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.(Kuruma ait; renkler,şekiller,amaç ve işlev)
* Logoda bazı kalıplaşmış sembollerden yola çıkılabilir.Mesela bir futbol ya da basketbol takımının logosunda "top" imgesi kullanılabilir.Ya da yemek ile ilgili bir firmanın logosunda bir yiyecek çeşidi veya aşçı figürü kullanılabilir.)
* Logoda amaca uygun olarak, o firmanın ya da isminin baş harflerinden yola çıkılarak bir şeyler üretebilir...
Alıntıdır

Bir önceki yazı Google Toolbar Nedir ? hakkında bilgi vermektedir.

19-12-2009 02:59:38
 
Paylaşım için teşekkürler.

Konu Kilitli

"Logo Nedir?" konusu hakkında etiketler
ablem amaci amblem anlami bilgiler bilim catisirmi cesitleri dekmektir demek demekti demektir demk din dir edir ediyor getirme hakkinda hale ifade inemasyon invasyon iogo jogo kactir kisa kusagi lago lego llogo log0 loga loganedir logo logo0 logol logolarda logolari logonedir logonun logoo logor logos logosu logotype logp logr logro LOGTO logu loko loo loogovnedir lopo loqo lpgo lugu marka markalardaki nasil nbedir ndir ned nedeir nedemekdir nedemekti neder nederi nedi nedir nedire nedirt nediru nedirx nedisr nedit nedr nedri neds nedsr needir neir nelerdir nerdi nerdir neyi nrdir ozet ozeti ozkleri pazarlama pazarlanabilir resimler rrr rrrr tasarim teknoloji turkce yapiliyor yapim

Google Toolbar Nedir ? Önceki | Sonraki Domain Nedir? ,Hosting Nedir?
Saat: 03:24 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik