webmaster
 
Konu Kilitli
21-02-2008 23:44:25
kadınca
 

Disket nedir?

Disket nedir?

Disketler ince ve esnek bir manyetik veri depolama ortamıdırlar ve genellikle kare ya da dikdörtgen bir plastik muhafaza içine yerleştirilmişlerdir.

Disket sürücü: Bilgisayarın disketleri okuyan parçasıdır. Ancak günümüzde veri hacimlerinin büyümesi ve hemen her türlü yazılımın ya da verinin CD'ler ya da flash diskler aracılığıyla taşınması nedeniyle önemleri azalmıştır. Bununla birlikte beklenmedik durumlarda kullanılabilecek bir veri aktarım biçim olduğu için bilgisayarınızda bulunması uygundur.

Son söz: Yeni bir bilgisayar alırken izleyeceğiniz en sağlıklı yol, güvenilir bir parça satıcısıyla görüşüp, gereksinimlerinizi ortaya koymanız ve alacağınız bilgisayarı onun da öğütleri doğrultusunda oluşturmanızdır. Bu sayfadaki bilgiler, size sadece genel bir fikir vermesi açısından bir araya getirilmişlerdir.

Bir önceki yazı Sabit sürücü nedir? hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Disket nedir?" konusu hakkında etiketler
bilgiler bilgisayar bilgisayarda bir cok ddisket demektir depolama devami dikgen dilaket disk disket disketle disketler disketnedir diskette diskey distek distekli edir esnek genkle hacker ilgili ince kare kisa klavye kontrol manyetik muhafaza ned nedeir nedi nedir nedirr nedirrrr nedr nedrir nedsr nelerdir oku ortamidirlar plastik sabit sket skett unitesi veri yerlestirilmislerdir

Sabit sürücü nedir? Önceki | Sonraki TDK bilgisayar terimleri G harfi türk dil kurumu
Saat: 14:07 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik