webmaster
 
Konu Kilitli
23-02-2008 18:11:47
kadınca
 

Laptop bilgisayar nedir?

Laptop bilgisayar nedir?

Laptop bilgisayar, sürekli hareket halinde olan ve bu hareketi esnasında bilgisayara ihtiyaç duyan, daha çok iş insanları ve öğrenciler için üretilmiş bir bilgisayar türüdür. Günümüzde genellikle 2-4 kg. ağırlığında ve şarj edilebilen pilleri sayesinde birkaç saate kadar elektrik bağlantısı olmadan da çalışabilmektedirler.

Laptop bilgisayar mı, masaüstü bilgisayar mı? Aynı özelliklere sahip masaüstü ve laptop bilgisayarlar arasında genellikle kayda değer bir fiyat farkı vardır. Laptop bilgisayarlar aynı işlemleri, daha hafif, daha az elektrik tüketen ve hacim olarak daha küçük parçalarla yaptıkları için masaüstü bilgisayarlardan daha pahalıdırlar. Eğer bilgisayara gereksinim duyduğunuz zamanlarda yeriniz sabitse, laptop bilgisayar almanız uygun olmayabilir. Ancak günlük yaşantınız bir koşuşturmaca içinde oradan oraya gitmekle geçiyorsa ve bu sırada bilgisayarda yapmanız gereken şeyler oluyorsa, laptop bilgisayar tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Bir önceki yazı FORMAT nedir hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Laptop bilgisayar nedir?" konusu hakkında etiketler
aciklama aciklamasi anlama anlami ansiklopedik bagisayar bigisayar bilgi bilgiler bilgileri bilgisayar bilgisayara bilgisayarda bilgisayarina bilgisayarinda bilgisayarla bilgisayarlar bilgisi bilinmeyenler bir cesitleri cok demek dizustu dvd elektrik fiyatlari for geliyor gitmeleri gunluk gunumuzdeki hacmi hakinda hakkin hakkinda halinde hareket ihtiyaci ilan ile ilgili iphone isiklar kadardir kisa kolay kullanimi labtop lap laptiop lapto laptop laptopla laptoplar laptops laptopta laptopu laptopun lapyop lar latop lattop lep leptap leptom leptop leptopla leptoplar ler lerer lergi lgi loptap masaustu nedemek nedemel neden nedi nedir neditr neir neler nelerdir notebook notobok ozet ozeti ozkler ozkleri remember samsung silgi surekli top turkce var webmaster webmasterin yazi yazilar

FORMAT nedir Önceki | Sonraki Router NE İŞE YARAR?
Saat: 00:04 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik