webmaster
 
Konu Kilitli
25-02-2008 00:29:30
kadınca
 

Internet Explorer Nedir?

Internet Explorer Nedir?

Explorer gezgin demektir. Buna göre Windows Gezgini ile nasıl kendi bilgisayarınızda gezinti yapabiliyorsanız Internet Explorer ile de Internet ortamında gezinti yapabilirsiniz. Yani bu da bir Internet Gezginidir. Dolayısıyla bir görüntüleme programıdır.


Microsoft Yazılım Firmasının hazırladığı Internet Explorer’a benzer Netscape Nevigator, Opera ve Neoplanet gibi birçok program vardır. Bunlara tarayıcı (browser) da denir.


Ayrıca Internet Explorer aşağıdaki işlemlerde olduğu gibi bazı avantajları da sağlar.


Web Sayfası olarak kaydettiğiniz dosyalarınızın daha kısa sürede görüntülenmesine imkân verir.


Yine Web Sayfası olarak kaydettiğiniz dosyalarınızın daha az yer tutmasını sağlar.


Windows masaüstünün pek çok özelliğini getirir. Örneğin Internet’te gördüğünüz bir resmi arka plan resmi yapabilirsiniz.


Görev çubuğundaki Dünya sembolünü kullanarak bilgisayarınızdaki herhangi bir yerden Internet’e göz atma yeteneği, özelleştirilebilir.


Bağlantılar araç çubuğu, Gezgin çubuğu ve Internet’te güvenli biçimde dolaşabilmek için İçerik Danışmanı ve güvenlik bölgeleri sunar.

Bir önceki yazı Bilgisayarınıza virüs bulaşmışsa ne yapmalısınız ? hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Internet Explorer Nedir?" konusu hakkında etiketler
anlama anlami bilgi bir cevap content danismani demek demektir dir eksplorer eksprolir enterexplorer eski exeploer exploler explora explore explorer expolar expolerar expolerer expolir exproler gelir gezgini gezintisi hakkinda hangisidir hizmeti icerik iexplore iexplorer iiexplorarlar ile ilgili int inteexplorer Inteexsplor inter intere intereksplorer interexp interexpl interexploer interexploper interexplor interexplore interexplorer interexplorerdan interexplorerden interexplorere interexploreri interexplorerin interexplorernedi interexplorernedir interexplorr interexpoler interexpolorer interexporer interexport interexprol Interexprorer interexrlorer intergezgini internedir internet internetexplorer intgerexplorer microfost microsoft nedemek nedemektir nedemk neden nedfir nedi nedir nedirr nedsr neler nelerdir nemek nterexplorer ntergezgi ntergezgini olumlu olumsuz onemi ozkleri profosyonel rdi sembolu soru tablosu tanim tarayici tarayicilar tarayicisi ustu web windows

Bilgisayarınıza virüs bulaşmışsa ne yapmalısınız ? Önceki | Sonraki MetaStock Explorer Nedir ?
Saat: 22:08 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik