webmaster
 
Konu Kilitli
01-08-2012 12:57:21
 

SWF Nedir

Bir dosya formatı olan SWF ("Small Web Format"), çoklu ortam ve özellikle vektörel çizim konusunda başarılı olan Adobe Flash programının çıktısıdır. İnternette animasyon, video ve etkileşimli oyun sitelerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Çoğu internet tarayıcısı SWF formatını desteklemekle beraber, Flash Player tarafından oynatılabilir.

SWFnin Açılımı: SWF ilk başta "Small Web Format" yerini tutmaktaydı. Sonradan, Macromedia tarafından "Shockwave Flash" olarak değiştirilmişti. Daha sonradan, şirket, "Shockwave" ibaresinin sadece Director ile bağlantılı olduğunu ve onun kısaltmasını swiff ya da swoff olarak bildirdiği zaman, yeniden "Small Web Format" adlandırmasına geri dönülmüştür.

Bir önceki yazı Hacker Nedir hakkında bilgi vermektedir.

26-03-2013 18:35:08
 
Yararlı paylaşımınız için teşekkürler.

Konu Kilitli

"SWF Nedir" konusu hakkında etiketler
acilimi acilis animasyon anlama anlami AWF ciktilarini coklu demek demektir dosyasi flash flashta formati geliyor hit htm ilgili izle izleme mercedes ned nedemek nedir neir okulda okulla olmus ortam oynatici oyunlari player program sayac sewf siteleri sitelerinden sitesi sozluk svf swf swf nedir swfler swfnedir swfnin swg swp video

Hacker Nedir Önceki | Sonraki Nofollow Nedir ?
Saat: 02:57 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik