webmaster
 
›
Konu Kilitli
25-09-2009 00:29:13
 

Windows 7'de Virtual Wifi özelliği


keha.net -

Sürprizler arka arkaya geliyor: Windows 7'nin gizli bir özelliği daha ortaya çıktı...

sitesinin bildirdiğine göre yazılım devi Microsoft, Windows 7'ye Virtual Wifi (VWifi: Sanal kablosuz ağ) ismindeki yeni bir özellik ekledi. Hatta güncel test sürümü olan Windows 7 RC'de (Build 7100) bu özellik mevcut.

VWifi sayesinde fiziksel bir WLAN adaptöründe birden çok ağ bağlantısı aynı anda çalıştırılabilecek. Bu ağ bağlantıları bir yazılım katmanı üzerinden kontrol edilecek. Tüm bu süreç kullanıcıya ise sanki pc'sinde birden çok kablosuz ağ kartı bulunuyormuş gibi yansıyacak.

Bu teknoloji sayesinde aynı anda iki erişim noktası seçilip bu noktalardaki içeriklere erişilebilir. Örneğin kablosuz ağlardan biri internet erişimi, diğeri de paylaşılan dosyalara erişmek için kullanılabilir.

Ağ adaptörü üreticileri henüz VWifi'yi destekleyen sürücüler geliştirmediği için bu özellik Windows 7 RC'de pasif konumda bulunuyor. Elbette işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle bu durum çabucak değişecektir.

Bir önceki yazı Windows 7, Vista'ya fark atıyor hakkında bilgi vermektedir.

Konu Kilitli

"Windows 7'de Virtual Wifi özelliği" konusu hakkında etiketler
acma adaptoru azure baglanti birden configure destekleyen fazla for hangi ifi kullanma kurma kurulumu laptopu microsoft modem nerede olusturma ozgi ozgini ozkleri pasif setup svirtual swi swifi video vifi vindows virtual virtualwork wifi win win7 windows windows7wifi yapma Yazilimlarda

Windows 7, Vista'ya fark atıyor Önceki | Sonraki Windows 7'de güvenlik yenilikleri
Saat: 23:07 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik