webmaster
 
›
Konu Kilitli
02-04-2012 13:10:45
 

Windows 8 Nasıl Yüklenir
Windows 8 in geliştiriciler için yayınlanan “Developer Preview” sürümü resmi olarak microsoft.com server’larından indirmeye başlandı. Sanal bilgisayar kullanarak kurulum adımlarını sizler için resimledik. Burada önemli nokta kullanacağınız sanal pc nin VMware olması. VirtualBox’ta mavi ekran ve ilginç hatalarla karşılaştıktan sonra Vmware 8 Workstation sürümü ile kurulumu başarıyla sonuçlandırabildik. Kurulum aşamaları Windows 7 kurulumu ile farksız durumda fakat kurulum sonrasındaki kullanıcı ayarları ve bilgilerini içeren giriş ekranı alışılagelmişin dışında farklılık gösteriyor. Bu farklılıklar sadece görsel farklılıkdır mantık olarak yine windows 7 kulanıcı ayarları ile aynıdır. İşte “Windows 8′ in adım adım resimli kurulumu”
1. Her işletim sistemikurulumundaki gibi windows 8 yüklerken de kurulum dvd’sini bilgisayara takın ve bilgisayarı DVD rom dan boot edin. İlk kurulum ekranı aşağıdaki gibidir.

Windows 8 Nasıl Yüklenir

2. Dil ve Klavye seçeneklerini ayarlayın.

Windows 8 Nasıl Yüklenir

3. Install Now butonunu tıklayın.

Windows 8 Nasıl Yüklenir

4. Yükleme işlemine devam edebilmek için lisans koşullarını kabul etmeniz gerekiyor kutucuğu işaretleyin ve next butonunu tıklayın.

Windows 8 Nasıl Yüklenir

5.Bu bölümde disk bölümleme işlemi yapabimek için custom (advanced) tabını seçin.

Windows 8 Nasıl Yüklenir


6. Eğer yeni bir harddiske yükleme yapacaksanız diskinizi silip temiz bir yükleme yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak sadece C sürücünüzü windows 8 yükleme işlemi için ayırmak istiyorsanız bu sefer sadece C’yi silip ve işaretleyip next’ i tıklayın. (Her türlü probleme karşın içinde bilgiler olan bir harddiske kurulum yapacaksanız yükleme işlemi öncesi sağlam bir yedek almayı ihmal etmeyin.)

Windows 8 Nasıl Yüklenir

7.Yükleme işlemi başladı bir sonraki ekran gelene dek küçük bir mola verebilirsiniz.

Windows 8 Nasıl Yüklenir

8.Bu ekranda bilgisayarınıza bir isim vermelisiniz. Bir ad yazın ve Next e tıklayın. (Kullanıcı adı ve bilgisayar adı aynı olamaz)Windows 8 Nasıl Yüklenir

9.Kurulum sırasında çok fazla detaya girmemek için hızlı (Express) ayarları seçin ve next i tıklayın.Windows 8 Nasıl Yüklenir

10.Bu ekranda kullanıcı adınızı girin ve istiyorsanız parolanızı belirleyin.Windows 8 Nasıl Yüklenir

11.Kurulum tamamlandı. Windows 8 bu şekilde karşılıyor bizi.Windows 8 Nasıl Yüklenir

Eğer klasik windows görünümüne geçmek isterseniz ayarlardan kolayca geçebilirsiniz. Bu arayüzde klasik start menü bulunmuyor start menü içerisindeki tüm öğeler start a tıklandığı anda masaüstüne büyük simgeler olarak genişliyor. Bu arayüz tamamen dokunmatik cihazlara hitaben uygulanmış gibi görünüyor zaten olması gerekende bu. ARM (Acorn RISC Machine) işlemcilere de destek verecek olan yeni işletim sistemini artık intel ve amd harici mobil işlemcili cihazlarda da görmeye başlayacağız. Hazır yeri gelmişken ARM işlemcinin ne anlama geldiğini de kısa bir bilgiyle özetleyelim; ARM mimarisi (orijinal adı Acorn RISC Machine) pek çok gömülü tasarımda kullanılan 32-bit RISC işlemci mimarisidir. Güç tasarruf özelliklerinden dolayı, ARM işlemciler mobil elektronik gibi düşük güç tüketiminin kritik bir parametre olduğu pazarda en fazla tercih edilen CPU’ dur. İddiaya göre Windows 7 den en büyük farkı da ARM işlemcilere verilen destek.

Bir önceki yazı Çöken Windows Işletim Sistemini Kurtarma (Resimli Anlatım) hakkında bilgi vermektedir.

09-05-2012 11:12:19
 
tesekkurler

Konu Kilitli

"Windows 8 Nasıl Yüklenir" konusu hakkında etiketler
8nasil amd arm ayari ayarlama ayirma beava bilgisardan bilgisayar bilgisayara bilgisayarda bilgisayardan bilgisayarima bilgisayarlara bir bolum bolumleme CIHAZLARA custom customer disk dvd dvdnasil ekran ekranda gomulu hangi harddisk ile indirebilirim indirebilirm indirilir indirince indiririm islemciye isletim kac kaldi karti kilavyede kurabilirim kurarim kurarken kurma kurmak kurulabilir kurulmuyor kurulum kurulumu kurulumunda kurulur kuruluyo kuruluyor masaustu mavi nasil nasildir nasis nerde nerden nereden nokta olarak olmus orjinal photoshop pro resimli sart sartlari secme server sistemi siteden sitesinden spc station surumlere swindows vindovs vmware widows win win8 windovs window windows windows8 work workstation yedekleme yuklem yukleme yuklemek yuklendi yuklenebilir yukleni yuklenir yuklerim yukleyebilirim zaman

Çöken Windows Işletim Sistemini Kurtarma (Resimli Anlatım) Önceki | Sonraki Windows 7 ISS Kurulumu (Resimli Anlatım)
Saat: 02:29 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik