webmaster
 
Konu Kilitli
29-11-2008 01:00:08
 

Veritabanı Hatası

Arkadaşlar sitem sürekli olarak veritabanı hatası veriyor.Şuanda siteye girmeye çalıştığımda bu uyarıyı verdi.

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later


Sitem


Ben bir tanıdıkla görüştüm veritabanı dosya yolları yanlış dedi bunların sırasını olması gereken dosyaları olmaması gereken dosyaları bilen varmı?


Birde forumumun veritabanı 1.1.1 sürümde forum ise 1.1.6 sürkeli hata veriyordu.


Yardımcı olabilecek varmı biraz karışık oldu kusura bakmayın..

Bir önceki yazı slm sanalpos konusunda hakkında bilgi vermektedir.

29-11-2008 01:25:18
W-S W-S offline
 
Veritabanın bulunduğu server o an aşırı yüklüymüş, meşgul yazıyor.

29-11-2008 01:30:59
 
Teşekkür ederim..Yani zamanla açılacak değilmi ilk defa bu şekilde bir sorunla karşılaştım çünkü..
Yanlız banada mail gelmiş veritabanı ile ilgili;

There has been a problem with the database! This is a notice email to let you know that SMF could not connect to the database, contact your host if this continues.

BU mail geldi ve birde forumda smilleylerin ayarlarını değiştirirken veritabanı hatası diyor benim sitemi yapan kişi 1.1.1 sürümle açmış ama kendisi ortada yok ulaşamıyorum ve site sürekli hata veriyor..

Ne yapmalıyım bilmiyorum?

29-11-2008 01:35:48
W-S W-S offline
 
İlk yazan uyarı mesajı sorunun gçici olduğunu belirtiyor. Böyle bi durum kendiliğinden oluşmuşsa serverda bir aşırı yüklenme olduğundan olabilir. Genelde db hataların %90 ı yanlış yazılan şifre ve kullanıcı adı ve veritabanı adından oluşur.

29-11-2008 01:39:24
 
Ben pek girmiyorum ama yanlış çok kez yazdım peki veritabanında dosya yolu hatası olma ihtimali varmıdır?Ben bir kişiyle görüştüm 100 ytl ni alırım dedi dosya yolu hatası var sen yapamazsın dedi.Bu yüzde dosya yolu hatası olma ihtimali varmdıır?Veritabanı hatalarını nasıl yok edebilirim?

29-11-2008 01:45:08
 
Ben çoğu kez yanlış girmişimdi peki bu hataları silme şansım varmı?
Veritabanının en iyi hale nasıl getirebilirim?Sunucuya aşırı yükleme forumdan mı kaynaklanıyor yoksa hostingin kendisinden mi kaynaklanıyor?

29-11-2008 12:15:34
W-S W-S offline
 
100 ytl çok istemiş. Sunucudaki diğer hostlar aşırı yükleme yaparsa zaman zaman mysql çökebilir yada isteklere cevap veremez. Hostingini değiştirebilirsin yada baştan kurmayı dene yedeklerini almayı biliyorsun umarım.

Konu Kilitli

"Veritabanı Hatası" konusu hakkında etiketler
100 acarken aliyorum arada arizasi arkadaslik bir cikan connect connection database databese degistirirken demek demk diyor dosya giremiyorum girerken hata hatalari hatasi hatasii hatasiii hatsi host hosting intersitelerinde intersitesi interveritabani ipage later mysql nasil neden nedir oldu olusan olusur phpmyadmin please problem problems sayfasi sayfaya secilemedi secilemiyor server sifre site sitede sitelerde sitelere sitem sitemde siteme sitemm siten sitesi sitesinde siteye smf sorry sorunu surekli tabani the transfer try unable uyarisi veri verir veritaban veritabani veritabanina veriyo veriyor web yapmaliyim yolu

slm sanalpos konusunda Önceki | Sonraki Siteye Google Arama Motoru Ekle
Saat: 23:06 - Webmaster Forumu - Rss - Arşiv
İletişim Bilgileri, Contact Us, Kullanım Sözleşmesi, Gizlilik